Американските ВВС „пред портите“ на Ким Чен Ун 24.09 | 09:18
Бомбардировачи и изтребители на вашингтон летяха до бреговете на Северна Корея
Американските стратегическите бомбардировачи B-1B Lancer, съпроводени от изтребителите F-15, прелетяха край бреговете на Северна Корея, демонстрирайки военните възможности на САЩ. Това съобщи говорителят на Пентагона Дан Уайт, предаде Нова ТВ.
Бомбардировачите излетяха от американския тихоокеански остров Гуам, а изтребителите от военна база на японския остров Окинава. "Те летяха в международното въздушно пространство източно от Северна Корея", се казва в съобщението на говорителя.
Освен това самолетите са стигнали дълбоко на север от демилитаризираната зона, което досега не се случвало през този век, уточни говорителят. "Това подчертава сериозността, с която възприемаме безразсъдното поведение на КНДР. Тази мисия е демонстрация на решимостта на САЩ и е ясен сигнал, че президентът разполага с много военни варианти, за да разгроми всяка една заплаха", казва се още в съобщението на говорителя на Пентагона.
"Готови сме да използваме целия спектър на военните възможности, за да защитим територията на САЩ и нашите съюзници", изтъкна представителят на американското Министерство на отбраната. Той също добави, че програма на КНДР за производство на въоръжения е заплаха за международната общност.
Водещи
-
Технологичен гений е новият министър на отбраната на Украйна
Михайло Федоров си поставя за цел "да спре врага със сила", като основен приоритет е...
15.01 | 15:30
-
"Спаси София" подкрепя кмета Терзиев в битката с боклука, но чака отговори
Общината реагира хаотично и гаси пожари, вместо да управлява процесите стратегически, смятат...
15.01 | 15:20
-
Песков: Русия е напълно съгласна с Доналд Тръмп! Зеленски бави мирното споразумение
Оценката на Тръмп контрастира с тази на европейските съюзници, които последователно твърдят,...
15.01 | 15:10
-
Годишната инфлация в България през декември е 5%
Натрупаната през последните 5 години е 41,4%, сочат данните на НСИ
15.01 | 15:00
Най-четени
-
Наталия Киселова: Избирателите все още предпочитат хартиената бюлетина
Наталия Киселова: БСП ще оттегли предложението за гласуване след активна регистрация
15.01 | 08:45
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
Грипната вълна, която официално затвори училищата във Варна вчера, заплашва да блокира още седем административни области
Скритият дефицит
15.01 | 08:30