Американците искат високоскоростни влакове за градски транспорт 03.11 | 14:06
62% от гражданите на САЩ биха ползвали този вид транспорт

Две трети от американците биха желали да ползват високоскоростни влакове, показва проучване Американската асоциация на градския транспорт.
62% от близо 25 хил. респонденти в изследването казват, че биха използвали „вероятно или определено“ високоскоростни влакове за градски транспорт, ако е възможно.
Основните причини за симпатията към този вид транспорт е неговата бързина (според 80% от отговорилите в полза на скоростните влакове), неговата привлекателност (79%), възможността бързо да посетиш място, което е като цяло близо до мястото на бизнес срещата ти, но е по-трудно достъпно, както и екологичното приложение на влаковете (75%).
Покрай проучването сайтът Good.is припомня и какви средства бяха заделени от стимулиращия икономиката пакет на Барак Обама за строеж на високоскоростна жп мрежа. Общо 8 млрд. долара трябва да отидат за развитие на този вид транспорт, като главната локализация на такива мрежи са щатите по Източното и Западното крайбрежие. Нито един щат обаче досега не е получил толкова пари, колкото е необходимо – например на Калифорния са дадени 2.25 млрд. долара, а са нужни 42 млрд. долара.
Водещи
-
Румен Радев за F-16: Борисов, вместо да си измива ръцете, да развърже кесията
По-добре неговото правителство да осигури средства, така че този иначе чудесен като бойни...
30.04 | 13:30
-
Депутатите приеха нови правила за избор на състав на Комисията по досиетата
От "Възраждане" се обявиха за закриването ѝ
30.04 | 13:10
-
Корнелия Нинова: Управляващите удрят здрав шамар на работещите по джоба им! Поредният!
Вместо грижа за хората, поредният удар по джоба им.
30.04 | 13:00
Най-четени
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Жълт код за опасност от слана
В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по билата - до силен североизточен вятър....
30.04 | 08:05
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Таксата по педагогика поскъпва най-много в Бургаския университет
Докторантите ще плащат средно 1650 лв. за обучението си, а за кандидатстване - 80 лв.
30.04 | 09:45