Анкара: Още не сме се разправили с метежниците, ще има нови арести 27.07 | 16:45
Всички в Турция поискаха пак да има смъртно наказание, не можем да ги игнорираме, казва Йълдъръм

Властите в Турция все още не са се разправили с метежниците. Въпреки мащабните арести, уволнения и повдигнати обвинения, такива вероятно ще има и занапред. Това става ясно от думите на турския премиер Бинали Йърдъръм, който предупреди, че отговорът на неуспешния опит за преврат в страната на 15 юли все още не е завършил. "Разследването продължава, има хора, които са претърсвани. Може да има нови задържания, арести и затвор", каза Йълдъръм в интервю за Sky News.
Премиерът на Турция също така посочи, че Анкара е решена да осигури екстрадирането на Фетхуллах Гюлен. "Ние споделихме всички детайли със САЩ и от тази гледна точка задачата пада върху раменете на американското правителство", казва Йълдъръм.
Според него в Турция нарастват призивите за връщане на смъртното наказание, които правителството не може да игнорира. "Това е единственият призив, който чуваме от всички страни", каза той, допълвайки, че "Турция е демократична държава, ние се управляваме от демокрация и има изисквания от страна на нацията", предаде БГНЕС.
В своето интервю Йълдъръм коментира и отношенията на страната с Русия. Турският президент Реджеп Тайип Ердоган и неговият руски колега Владимир Путин се очаква да се срещнат следващия месец в Турция. Това ще е първата им среща след повторното затопляне на отношенията, след като преди това те достигнаха ново дъно заради сваления руски бомбардировач на турско-сирийската граница. "Ние имаме общи интереси, общо бъдеще", посочи Йълдъръм.
Водещи
-
Путин и Нетаняху — двоен проблем за дипломацията на Тръмп
Именно тези два конфликта – в Украйна и в Газа – президентът на САЩ Доналд Тръмп обеща да...
11.09 | 13:30
-
БНБ: Внесете си левовете в кеш по картовите сметки до 01.01.2026 г.
Това уточняват от Българската народна банка (БНБ) по повод официалното влизане на еврото в...
11.09 | 13:16
-
Ню Йорк днес отбелязва 24-тата годишнина от атентатите на 11 септември 2001 г.
"Този ужасен ден беше за много нюйоркчани моментът, в който бяха маркирани като 'другите'",...
11.09 | 12:58
-
Как се отчита потреблението на топлата вода при профилактика?
"Когато има авария и до апартамента ни не стига топла вода, кранчето на топлата вода трябва да...
11.09 | 12:45
Най-четени
-
ДБ призоваха: Има само една достойна стъпка - моментална оставка на МВР министъра
По думите на Мирчев ресорното министерство се е превърнало в една фасада.
11.09 | 10:15
-
Новият областен управител на Плевен: Осигурена е вода за училища и детски градини
Ако те са добри, сондажът ще бъде включен към водопроводната мрежа.
11.09 | 09:30
-
Седмица след дерайлирането на трамвая в София: Обвиняемият се изправя отново пред съда
Случаят е от 2 септември и се разигра в района на румънското посолство. По чудо няма...
11.09 | 10:30
-
Протести в Русе и София след случая с побоя на полицейски шеф
Седмица след случая с пребития полицейски шеф в Русе - напрежението нараства и днес
11.09 | 09:15