Арест за българи, източвали банкови карти в Бали 03.01 | 12:50
Четиримата скимирали карти и след това точели пари от сметките на хората

Полицията е задържала четирима българи за предполагаемото им участие в скимирането на банкови карти на няколко банкомата в Денпасар, остров Бали, съобщава електронното издание The Jakarta Post, предаде БНР. Говорителят на полицията в Бали Хенгки Виджаджа заяви, че заподозрените, идентифицирани само като KDY, VRG, VKN и VVC, са били арестувани след интензивна координация между полицията и банките в столицата Денпасар в резултат на увеличаване на броя на скимираните банкомат (копиране на данни от магнитната лента на банкова карта чрез незаконен скенер).
Той допълни, че разследването е започнало, когато е било намерено подозрително устройство на банкомат на държавна банка BNI в ресторант The Shining Jewel, разположен в курортния комплекс Санур, близо до столицата Денпасар. След това полицията е открила камера, прикрепена в капака на клавиатурата, а самата камера за видеонаблюдение, разположение на банкомата, е била унищожена.
На 21-ви декември полицаите са прибрали двама българи с инициали KDY и VRG, които са дошли на мястото, за да сменят капака на клавиатурата. След това полицията е арестувала и другите заподозрени в наета от тях къща в Санур, Денпасар, като са конфискували лаптоп с данни, свързани с престъплението.
Хенгки Виджаджа допълни, че заподозрените са откраднали пари от банкомати, като са записвали хората, които са въвеждали техните ПИН кодове посредством поставени камери в капака на клавиатурата. Той обаче не споменава за размера на откраднатите по този начини пари.
"Заподозрените ще бъдат обвинени по силата на Закона за електронната информация и сделките", посочи говорителят на полицията в Бали.
Водещи
-
Преизбраха Слави Трифонов за лидер на "Има такъв народ"
Националната конференция на партията е взела и други важни решения
17.05 | 18:03
-
БСП с позиция: Подкрепи въвеждането на еврото
17.05 | 18:02
-
Училищни автобуси ще развозват деца за матурите
По инициатива на министър Красимир Вълчев от 16 май е сформиран щаб във връзка със ситуацията...
17.05 | 18:01
-
Израел "подпали" и Евровизия
Увеличават се призивите страната да бъде изхвърлена от песенния конкурс заради офанзивата си в...
17.05 | 18:00
Най-четени
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
-
Транспортът в София няма да се движи, докато не бъдат удовлетворени исканията на транспортните работници
Това заявипредседателят на Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" Иван Кирилов
17.05 | 12:00
-
Волгин: Днес отменят референдума, утре ще отменят и изборите
Искаме хората да бъдат питани! Въпросът не е за еврото, а за демокрацията, заяви...
17.05 | 16:00