Армани вече прави предпазни облекла, вместо луксозни колекции 29.03 | 16:30
Фабриките в регионите Ломбардия, Емилия-Романя, Венето, Пиемонт и Третино-Алто Адидже ще разпространяват напълно безплатно готовата продукция сред лекари, медицински сестри и санитари в Италия
Италианската модна група Armani спира производството на луксозни колекции, за да се фокусира върху изработването на облекла за еднократно ползване, предназначено за медицински работници на първа линия в борбата срещу коронавируса, предаде изданието La Repubblica.
Фабриките в регионите Ломбардия, Емилия-Романя, Венето, Пиемонт и Трентино-Алто Адидже ще разпространяват напълно безплатно готовата продукция сред лекари, медицински сестри и санитари в Италия.
От началото на месеца собственикът на модния гигант, 85-годишният Джорджо Армани, дари общо над 2 млн. евро на лечебни заведения в страната. Офисите на компанията са затворени, а представянето на новата колекция на марката в Седмицата на модата в Милано протече в тесен кръг.
В портфолиото на групата влизат Armani Jeans, Emporio Armani, Giorgio Armani, Armani Casa и други.
Италия продължава да е най-силно засегнатата страна от COVID-19 в Европа, но най-много заразени в света вече регистрира САЩ.
Водещи
-
БНБ: Дефицит по текущата сметка от 792,9 млн. евро през септември
Преките чуждестранни инвестиции у нас нарастват с 473 млн. евро
18.11 | 14:20
-
Въвеждат нов единен електронен билет за влак, автобус, самолет и кораб
Това предвижда новия Закон за обществен транспорт, който Министерството на транспорта вече...
18.11 | 13:45
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30