Атакуваха с ракети парламента в Афганистан (ДОПЪЛНЕНА) 28.03 | 16:16
В сградата е имало много депутати, за щастие никой не е пострадал
Тази сутрин в Кабул е имало атака срещу новата сграда на парламент на Афганистан. Точно до сградата са паднали три ракети, които са се взривили. Едната от тях дори е паднала в двора на парламента, предаде ТАСС, позовавайки се на информация на "Синхуа".
"По предварителна информация никой в комплекса не е пострадал вследствие на атаката", казва източник от афганските сили за сигурност. По време на ракетния обстрел в сградата е имало доста хора, тъй като депутатите от долната камара на парламента са провеждали заседание.
Първоначално нито една организация не е поела отговорност за нападението. Подозренията обаче бяха насочени предимно към талибаните, които в миналото многократно са осъществявали подобни атаки именно по този начин. Малко по-късно радикалната организация си призна, че тя стои зад ракетния обстрел на парламента.
Водещи
-
Рая Назарян: Радев копира Борисов, най-вероятно му е фен
В политиката нищо не се дължи никому, заяви тя
26.10 | 12:20
-
По-високи цени на повечето зеленчуци на борсите у нас
26.10 | 12:00
-
Споразумение за прекратяване на огъня: Тръмп подписа заедно с лидерите на Тайланд и Камбоджа
"Това е паметен ден за всички народи от Югоизточна Азия", заяви американският прзидент по...
26.10 | 11:20
Най-четени
-
След случая в "Дианабад": Актьорът Росен Белов - отстранен от татралната работилница на министър Бачев и театър "София"
Започва незабавна проверка на дейността на "Театрална работилница Мариан Бачев и Аркадия Фюжън...
26.10 | 10:20
-
Църквата почита свети Димитър Солунски Чудотворец
LВижте каки са народните обичаи и поверията за този ден
26.10 | 09:15