Атина вдига минималната заплата 24.08 | 16:44
Това става възможно след края на спасителната програма, обясни Ципрас

Гръцкото правителство ще повиши минималната работна заплата, ще разреши отново да се сключват колективни трудови договори и ще предостави още права на работниците след излизането от спасителната програма на 20 август. Това съобщи гръцкият премиер Алексис Ципрас по време на посещението си на остров Сирос в Егейско море, предаде Нова ТВ, позовавайки се на БГНЕС. Според Ципрас възстановяването на икономиката не е само цифрови показатели, а също и ангажираност от работещите за нея, цитира ТАСС.
"В меморандума (макрофинансовото споразумение с международните кредитори) имаше ясна цел - орязване на заплатите. Ето защо сега прекратяването на меморандума означава възстановяване на правата на трудещите се, възстановяване на колективното договаряне и увеличение на минималната работна заплата," каза Ципрас.
Вчера говорителят на кабинета Димитрис Дзанакопулос подчерта, че след изхода от кредитното споразумение Гърция си поставя две цели. "На първо място, това е стабилизирането на гръцката икономика и стабилна фискална политика, за да не се унищожи всичко, което сме изградили, и, на второ място, ние трябва да започнем да действаме по такъв начин, че средният доход на хората да започне да се увеличава" , каза той.
Водещи
-
ДПС-ДПС реши да продължи подкрепата си за кабинета "Желязков"
Това стана ясно след извънредна среща на партийци на Доган
01.04 | 21:00
-
СЛЕД КИРИЛ МАРИЧКОВ: Отиде си и Щуреца Георги Марков!
Той напусна този свят на 73-годишна възраст след кратко боледуване
01.04 | 20:23
-
МВР за скандала в ГДБОП: Извършена е проверка
Тя е направена от дирекциите "Вътрешна сигурност" и "Инспекторат" в министерството
01.04 | 20:45
-
Социолог: Заявката на Пеевски е, че иска властта публично
Като граждани трябва да си зададем два много важни въпроса, анализирайки похода към властта на...
01.04 | 20:30
Най-четени
-
Очаква се днес ДПС-ДПС да реши дали да оттегли подкрепата си за правителството
Декларацията беше направена след като депутатите на Доган гласуваха против избора на...
01.04 | 10:46
-
Нови случаи на сифилис във Врачанско
01.04 | 14:45
-
От днес вече ще плащаме по-скъпи тол такси по пътищата на страната
Във връзка с недоволството на превозвачите, свързано с увеличението на тол таксите,...
01.04 | 10:30
-
Почистиха мазутните петна от плажа на Втора буна във Варна
Днес премахват мазутните петна и от брега на "Буните"-Запад (Трета буна)
01.04 | 14:30