Байдън е одобрил изпращането на още американски военни в Източна Европа 02.02 | 19:14
Очаква се информацията да бъде официално съобщена и от Пентагона

Президентът на САЩ Джо Байдън одобри изпращането на допълнителни военни от САЩ в Източна Европа, съобщава CNN, цитирана от НОВА.
Очаква се информацията да бъде официално съобщена и от Пентагона.
Изпращането на войски от САЩ към Европа е демонстрация в подкрепа на съюзниците на НАТО, които се чувстват застрашени от военните действия на Русия спрямо Украйна, заявиха официални лица.
Разполагането на войски ще включва приблизително 2000 американски войници в Полша и още няколко хиляди в югоизточните страни от НАТО, включително Румъния, казаха източниците.
Преди дни стана ясно, че САЩ вече са поставили 8500 войници в повишена готовност, в случай че Силите за реагиране на НАТО бъдат извикани и американските сили се нуждаят бързо.
Войските ще действат на двустранна основа със своите домакини, тъй като НАТО все още не е активирала многонационални сили за реагиране.
CNN съобщи миналата седмица, че САЩ и шепа съюзници са били в дискусии за разполагане на още хиляди войници в източноевропейските страни от НАТО преди всяка потенциална руска инвазия в Украйна като демонстрация на подкрепа пред лицето на продължаващата агресия на Москва.
Байдън също каза миналия петък, че ще премести силите "в най-скоро време", тъй като Русия продължава да натрупва сили близо до Украйна, предизвиквайки опасения от подновена инвазия, дори когато дипломатическите усилия за деескалация на напрежението продължават.
Водещи
-
Столична община започва ежеседмично поливане на младите дървесни фиданки
Поливането ще обхване както основните пътни артерии, където са разположени преобладаваща част...
27.06 | 16:20
-
МОН публикува резултатите от първото класиране за прием на ученици в 5. клас
Записванията ще са на 30 юни и 1 юли.
27.06 | 15:40
-
Кардиолог: Горещините се отразяват негативно на хората, страдащи от високо кръвно налягане
Какво трябва да предприемем за справяне с жегите?
27.06 | 15:20
-
НС прие гаранции за минимална заплата при принудително изпълнение
Предистория на промените
27.06 | 15:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
-
Радев пита: Къде са парите – за свлачища, язовири
На въпрос дали критиките му са насочени към лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, Радев...
27.06 | 14:15
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31