Байдън може да премахне някои от US санкциите срещу други държави 09.12 | 12:26
Екипът му планира да направи задълбочен анализ на наложените такива от финансовото министерство

Екипът на новоизбрания президент на САЩ Джоузеф Байдън планира да извърши задълбочен анализ на дейността на Министерството на финансите в областта на налагането на санкции срещу други държави, съобщи Агенция Блумбърг, предаде БГНЕС.
По-специално ще бъдат проверени и анализирани дейностите на отдела, който е специализиран в проблемите на тероризма и финансовото разузнаване. Събеседниците на Блумбърг обясниха, че по време на президентството на настоящия държавен глава Доналд Тръмп много служители на това звено са напуснали. Новото правителство ще трябва да реши проблемите с персонала и финансирането на службата.
Самите санкциониращи програми ще бъдат преразгледани. Много от ограниченията, които администрацията на Тръмп наложи на бизнеса и хората, свързани с Иран, Северна Корея, Китай, Венецуела и Русия, се определят като едностранчиви. Според източници от агенцията поддръжниците на Байдън намират този подход за противоречив и смятат колективните санкции за най-ефективни.
Включването в санкционния списък на Министерството на финансите означава замразяване на активите в Съединените щати и забрана на американските граждани или компании да правят бизнес с упоменатите в него.
Водещи
-
Известен тв оператор се самоуби - скочи от моста в Бургас
Русален Михайлов е страдал от параноя
01.04 | 16:45
-
Пет години затвор за мъжа, обезобразил съпругата си с макетен нож
На жертвата бяха направени 58 хирургични шева
01.04 | 16:30
-
Туристическият бранш се вдига отново на общонационален протест
Протестните действия ще преминат под надслов "Политици, не убивайте българския туризъм, не ни...
01.04 | 16:16
Най-четени
-
Очаква се днес ДПС-ДПС да реши дали да оттегли подкрепата си за правителството
Декларацията беше направена след като депутатите на Доган гласуваха против избора на...
01.04 | 10:46
-
От днес вече ще плащаме по-скъпи тол такси по пътищата на страната
Във връзка с недоволството на превозвачите, свързано с увеличението на тол таксите,...
01.04 | 10:30
-
В Софийския градски съд започва делото срещу бившия дипломат Красимира Трифонова и дъщеря ѝ Габриела
По случая бяха задържани бившата съпруга на Пеев - Габриела и майка ѝ.
01.04 | 10:15
-
ТЕЛК комисиите имат пълен достъп до здравните досиета на пациентите си
Гражданите вече имат възможност сами да наблюдават и контролират целия процес по издаването на...
01.04 | 12:30