Байдън се обърка отново - сгреши Херсон с иракския Фалуджа 10.11 | 13:00
Президентът на САЩ Джо Байдън за пореден път допусна гаф, след като каза, че руските войски се изтеглят от град Фалуджа в Ирак, докато коментираше ситуацията в украинския град Херсон.
"Мисля, че контекстът е, че независимо дали те се изтеглят от Фалуджа, тоест от град Херсон, руските сили се изтеглят от източната страна на река Днепър", каза Байдън, докато отговаряше на репортерски въпрос дали Украйна е готова да започне преговори с Русия. Последният гаф на Байдън дойде, след като командирът на руските сили Сергей Суровикинон обяви, че е наредил на войските си да се оттеглят града.
През ноември и декември 2004 г. Фалуджа беше мястото на най-кървавия градски конфликт, който американските сили са водили след войната във Виетнам и е широко запомнен като ключов момент от американската инвазия в Ирак.
Приблизително 12 000 американски войници са се сражавали в битката, 82 от които са били убити, докато около 600 са били ранени, според Пентагона. САЩ убиха около 2000 бунтовници в битката и плениха други 1200, изчислиха военни служители, отбелязва БТА.
Водещи
-
Сценарият Румен Радев да използва новогодишното си обръщение, за да обяви старт на партиен проект, е малко вероятен
Първо, новогодишното обръщение е празничен формат и институционален акт на държавния глава
28.12 | 13:58
-
С 30 000 по-малко навлизания на замърсяващи автомобили в „малкия ринг“ в столицата за декември
СО предвижда и девет многоетажни квартални паркинга
28.12 | 13:45
-
За поредна година фондация „Четири лапи“ призовава - празнувайте без фойерверки
Кампанията носи името „Красивото за нас е ужасяващо за тях“.
28.12 | 13:00
Най-четени
-
Мирослав Пешлов: Влизането в еврозоната не спира българите да пътуват
Турция и Сърбия са лидери за празниците
28.12 | 09:45
-
Оранжев и жълт код за силен вятър в цялата страна
Облачността ще бъде променлива, но само на отделни места – главно в Североизточна България, ще...
28.12 | 09:30