Без споразумение между Тръмп и Ким 28.02 | 15:04
И след втората среща не успяха да стигнат до единомислие, ще има още преговори
Втората среща между севернокорейския лидер Ким Чен Ун и американския президент Доналд Тръмп завърши без споразумение, предаде БГНЕС.
"Не беше постигнато споразумение този път, но екипите и на двете страни ще де се срещнат и в бъдеще”, заяви секретарят на Белия дом Сара Сандърс.
Двамата лидери напуснаха срещата в отделни коли и без церемония по подписването след сутрешната среща при закрити врати. По график трябваше да има работен обяд и церемония по подписването, но те бяха премахнати от програмата в последната минута, като от Белия дом отказаха да дадат повече информация за промените в графика.
По време на пресконференцията след срещата със севернокорейския лидер, президентът на САЩ заяви, че е трябвало да си "тръгне” от преговорите.
Тръмп добави, че взаимоотношенията му с Ким са много добри, но "ние решихме да не направим нищо”. Не беше добре да подписваме каквото и да е. Ние просто напуснахме. Прекарахме почти целия ден с Ким Чен Ун”, каза още той.
Американският президент заяви също, че няма да има трета среща с Ким Чен Ун. На въпрос дали са започнали да планират следваща среща той отговори "Не, не сме… ще видим дали изобщо ще има”.
Американският президент сподели, че не се е стигнало до споразумение, защото той е отказал да вдигне санкциите, които бяха наложени на Северна Корея. "Беше заради санкциите”, каза той пред репортери и добави "те искаха санкциите да бъдат вдигнати напълно, а ние не можем да направим това”.
Причината за това е, че Ким Чен Ун е отказал да прекрати ядрените си тестове. "Той каза, че ще тества ракети и ще прави каквото си иска с ядрена енергия”, каза Тръмп.
Водещи
-
ЕС налага такса от 3 евро за малките пратки
От 1 юли 2026 година всяка пратка на стойност под 150 евро, влизаща в общността, ще се облага...
12.12 | 17:40
-
Президентът обяви кога започва консултациите с парламентарните групи
Срещите в изпълнение на основния закон ще започнат в понеделник
12.12 | 17:20
-
И Поморие вече има красива пейка за кърмене, обвита с крила на пеперуда
Място за кърмене, обвито в пеперудени крила.
12.12 | 17:00
-
Евростат: Почти двойно поскъпване на стоматологичните услуги у нас
Той припомни, че ако се сравнят цените по НЗОК, разликите са значително по-големи назад във...
12.12 | 16:45
Най-четени
-
Синдикатите отправиха въпроси към депутатите за доходите през 2026 година
КНСБ и КТ "Подкрепа" искат гаранции за заплатите на учители, лекари и служители в транспорта...
12.12 | 10:15
-
Банка за сперма е разпространявала генетично рисков донор, близо 200 деца може да са засегнати
Според събраните данни с тази сперма са заченати най-малко 197 деца в Европа и извън нея.
12.12 | 11:30
-
Андрей Райчев: На следващите избори ще гласуват 3.5 милиона души
По думите му рязко сме се европеизирали и вече се държим по нов начин. "Ще си оправим...
12.12 | 14:30
-
Първан Симеонов: Борисов ще се опита сега да каже, че ако има някаква драма с еврото, тя е по вина на протестите
„Ако сега скочи, може да е основен бенефициент от всичко това, наред с ПП-ДБ, които ще...
12.12 | 12:30