Беларус ще прави всичко за мирно съвместно съществуване с Украйна 04.10 | 17:30
Ще правим всичко за мирно съвместно съществуване с Украйна. Ако, разбира се, и те го искат. Ако народът го иска", каза той

Беларус ще прави всичко за мирно съвместно съществуване с Украйна. Това каза днес беларуският президент Александър Лукашенко по време на среща с жители на беларуския град Парохонск, Брестка област, предаде БелТА.
"Никога не сме били инициатори на никакво противопоставяне. В никакъв случай. Това не ни трябва. Какво е войната? Това е катастрофа", заяви Лукашенко. "Не се тревожете, нямаме намерение да воюваме с украинците. И те не искат да воюват с нас. Ще правим всичко за мирно съвместно съществуване с Украйна. Ако, разбира се, и те го искат. Ако народът го иска", каза той.
Отговаряйки на въпроси на местни жители, беларуският президент подчерта, че е принуден да отделя особено внимание на ситуацията по границата с Украйна, за да не допусне неочакван удар, както се случи със Съветския съюз в началото на Втората световна война.
"Не бива да повтаряме грешките се. Трябва да бъдем готови. Правим всичко, което трябва", каза Лукашенко и добави: "Трябва да разбираме, че сме фронтова държава, а съвсем близо, зад оградата, се води война. Моята главна задача е да не допусна да въвлекат Беларус в тази война."
Водещи
-
Васил Велев: Китай, Русия и Индия диктуват нов ред, а Европа и България са от грешната страна
Влизането ни в еврозоната ще бъде съпроводено с реализиран свръхдефицит, твърди икономистът и...
07.09 | 18:00
-
Натали Трифонова се подготвя за раждането
Хубавата синоптичка навлиза в деветия месец от бременността си
07.09 | 17:40
-
Пътят София-Русе е блокиран от недоволни заради водната криза в Плевенско
В Плевен и днес се провеждат протести
07.09 | 17:20
-
Денков: Ще е глупост, ако до месец, два опозицията представи кандидата си за президент
При нови парламентарни избори резултатът ще се промени, смята бившият премиер
07.09 | 17:00
Най-четени
-
Плевенчани пак на протест срещу безводието
В следобедните часове те отново ще блокират движението по главния път София – Русе при село...
07.09 | 10:00
-
Заместник-генерален секретар на НАТО е на посещение у нас
Радмила Шекеринска ще държи реч пред Атлантическия клуб
07.09 | 10:00
-
Близо 70 огнеборци се борят с пожара в Рила
07.09 | 11:20
-
Всеки трети българин старада от "ваканционен синдром"
завръщайки се на работа и към обичайния си ритъм на живот, се изпитва стрес
07.09 | 11:40