Бил Гейтс: До 20 г. ни чака нова, още по-ужасна пандемия 01.06 | 09:01
Подобен сценарий е възможен поради факта, че хората нахлуват в нови екосистеми и може да се появи нов вирус поради изменението на климата. Бил Гейтс оценява вероятността от подобно развитие на събитията на 50%

Според основателя на Microsoft Бил Гейтс ни очаква нова пандемия. И това може да се случи в следващите 20 години. В интервю за El Diario той отбеляза, че може да се появи пандемия от вирус, който вече знаем.
Гейтс смята, че тази инфекция може да е вид грип или коронавирус. Най-вероятно в този случай ще бъде възможно бързо да се направи ваксина. Той обаче призна, че пандемия може да възникне и от патоген, разработен от човек - "биотерорист".
Той нарече такъв сценарий "ужасен", защото в този случай такъв вирус може да се разпространи едновременно на различни места. Още един вариант - това не е мутация и не развитие на вирус, а излизането му "от естествения свят".
Подобен сценарий е възможен поради факта, че хората нахлуват в нови екосистеми и може да се появи нов вирус поради изменението на климата. Бил Гейтс оценява вероятността от подобно развитие на събитията на 50%.
Говорейки за маймунската шарка, той отбеляза, че тя го плаши, но Гейтс не вярва, че може да възникне голяма пандемия поради това заболяване.
Водещи
-
Глобите за средна скорост започват от 12:00 часа на 6 септември
Еднакви санкции с моментната скорост
04.09 | 10:58
-
Продължават усилията на огнеборците за овладяване на пожара в Национален парк "Рила"
Все още има активно горене във високата част на планината, но огнищата се атакуват от две...
04.09 | 10:45
-
Борисов за визитата на Зафиров в Китай: Разликата между мен и останалите политици е моят опит, затова ГЕРБ нямаше представители там
На въпрос срещу какво би протестирал, той отговори: "Срещу завладяната държава. От всички...
04.09 | 10:30
-
Спират водата в няколко квартала в София
От 11:00 до 23:00 ч. ще бъде спряно водоподаването в следните вилни зони:
04.09 | 10:15
Най-четени
-
„Животното беше на 10 метра от мен, явно гонеше плячка“: Какво разказа мъжът, заснел черния леопард
а. В сряда бе разпространен клип от дупнишкото село Крайници, на който се вижда животно,...
04.09 | 09:30
-
Към края на август са подадени З06 343 заявления за помощ за отопление
Към момента са издадени 233 551 заповеди за отпускане на помощи, като миналата година...
04.09 | 09:15
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59