Близо 100 българи са блокирани в Дубай 18.04 | 17:00
Днес беше възобновено приемането на пристигащи полети на Терминал 1, използван от чуждестранни превозвачи, но трафикът все още е нарушен.

Близо 100 българи са блокирани на летището в Дубай, след като Обединените арабски емирства бяха обхванати от силни дъждове, които предизвикаха наводнения. Аерогарата остана под вода, а полетите бяха отменени.
Днес беше възобновено приемането на пристигащи полети на Терминал 1, използван от чуждестранни превозвачи, но трафикът все още е нарушен.
Антонина Цанкова се намира в Дубай. Тя е част от групата българи, които трябвало да кацнат у нас около 20 ч. в сряда, предава Нова.
Сънародниците ни обаче вече 11 часа обаче стоят на летището. Консулът на България ги е посетил и им донесъл храна и вода.
Антонина разказа, че по време на наводненията такситата в Дубай искали космически суми за превоз, които варирали между 350 и 600 лв. Налагало се туристите дори да наддават, за да се качат в такси. Метрото също било под вода.
Пороите предизвикаха наводнения на самолетните писти и хаос на второто по натовареност летище в света. От ръководството призоваха пътниците да не идват на аерогарата, ако не е крайно наложително.
Според властите в Обединените арабски емирства това са най-проливните валежи от 1949 г. насам.
Водещи
-
Томислав Дончев: Приемането на еврото не е сред рисковете, които ни крие бъдещето
В събитието участва и икономическият анализатор Йонко Чуклев.
15.07 | 14:30
-
"Спаси София предложи законодателни промени, свързани с презастрояването и подобряване на градската среда в София
Осен това партията предлага и по-високи изисквания за озеленяване и задължителни места за...
15.07 | 14:15
-
Започна ваксинацията срещу човешкия папилома вирус
HPV е най-честият причинител на сексуално предавана инфекция в световен мащаб, която води до...
15.07 | 14:00
-
Николай Василев: Трябва да спрем да говорим, че има инфлация, такава няма
По негови думи инфлация ще има, но причината за това е бюджетната политика на правителствата...
15.07 | 13:45
Най-четени
-
Важна новина за сметките
"Топлофикация София“ започна изготвянето на oбщите фактури за топлинна енергия въз основа на...
15.07 | 11:45
-
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена
Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини
15.07 | 11:15
-
Общо 190 пожара са потушени през изминалото денонощие в страната
Втори инцидент в Монтана
15.07 | 10:59
-
На 15 юли, имен ден празнуват всички, които носят имената Владимир, Владимира, Влади
Значението на името
15.07 | 09:15