Боеве и сълзотворен газ около гръцкия парламент 29.06 | 14:47
На втория ден протестите стигнаха и до сградата на Народното им събрание

Боеве се разразиха между полиция и демонстранти около парламента в Атина днес по обяд.
Според информация на западни агенции полицията е използвала сълзотворен газ, за да отблъсне демонстрантите от сградата, пише Lenta.ru.
Безредиците в столицата на южната ни съседка продължават вече втори ден, след като вчера вечерта имаше и ранени при сблъсъците в центъра на града.
Според изявление на полицията протестиращите срещу реформите и съкращаването на държавните разходи са хвърлили бутилки със запалителна течност по сградата на парламента.
Недоволството на гърците отново бе предизвикано от поредните мерки, които правителството на Папандреу смята да приложи с цел ограничаване на държавните разходи и държавния дълг.
Гърция от две години почти се намира на границата на фалита и трябва да изпълни нелек план, за да може да отговори на условията за отпускане на заем от МВФ и ЕС.
Почти ежеседмично синдикати организират протести срещу съкращаването на работни места и ограничаването на социалните придобивки.
Въпреки безредиците и напрежението в страната правителството продължава да обсъжда и да прокарва плановете си.
Водещи
-
Мирчев: Следващите дни с МЕЧ и АПС ще внесем вот на недоверие
На въпрос дали ще водят преговори с останалите партии Ивайло Мирчев отговори, че са водили...
03.09 | 09:59
-
Православната църква почита свети Антим Никомидийски - епископ, загинал мъченически за вярата си
Управление в тежки времена
03.09 | 09:45
-
Над 1500 пощенски станции са готови технически за въвеждането на еврото
Електронен пенсионен картон улеснява пенсионерите
03.09 | 09:21
-
Има задържан във връзка с дерайлиралия трамвай в София
Подлезът е обезопасен, а двете мотриси вече са изтеглени
03.09 | 09:15
Най-четени
-
Има задържан във връзка с дерайлиралия трамвай в София
Подлезът е обезопасен, а двете мотриси вече са изтеглени
03.09 | 09:15
-
Над 1500 пощенски станции са готови технически за въвеждането на еврото
Електронен пенсионен картон улеснява пенсионерите
03.09 | 09:21
-
Южнокорейският рапър и певец Psy е арестуван
47-годишният музикант поднесе извинение след ареста си по подозрение в незаконно придобиване...
02.09 | 10:30