Бомба в джамия в Афганистан уби 28 18.10 | 17:04
При атентата има още най-малко 55 ранени, никой засега не е поел отговорност

Най-малко 28 души бяха убити и десетки ранени при експлозия в джамия в Афганистан по време на петъчната молитва, предаде БНР, позовавайки се на АФП.
Взривът в източната провинция Нангархар, при който покривът на сградата се срутил, ранил поне 55 души, съобщи говорител на провинциалния губернатор. Всички загинали в окръг Хаска Мина на около 50 км от столицата на провинцията Джалалабад,, са богомолци.
Други източници говорят за повече жертви.
Лекар в болница в Хаска Мина казал пред АФП, че са били докарани около 32 тела заедно с 50 ранени. А Ройтерс цитира член на провинциалния парламент, според когото бомбата в джамията е убила най-малко 29 души и ранила над 100.
Не бе поета незабавно отговорност за нападението, но в провинция Нангархар действа "Ислямска държава" и талибаните.
Експлозията става ден след като ООН разпространи нов доклад за насилието в страната тази година, в който говори за "безпрецедентен" брой цивилни, убити или ранени в Афганистан от юли до септември.
Статистиката – 1174 загинали и 3139 ранени за 4-те месеца, показва увеличение с 42% спрямо същия период на миналата година.
Цивилните от дълго време най-много страдат от конфликта в страната, като ООН нарече големия брой жертви "напълно неприемлив".
Организацията хвърли вината основно върху антиправителствени сили като "Ислямска държава" и талибаните, но н документа се посочва, че е тревожен ръстът на жертвите сред цивилното население от операции на проправителствените сили.
Водещи
-
Недоволство в Перник заради концесия за добив на въглища
Срещу разработването на находището се обяви и кметът Станислав Владимиров
15.04 | 16:45
-
Турция арестува над 230 души за трафик на наркотици
Десетима от заподозрените са издирвани с червени бюлетини на Интерпол
15.04 | 16:30
-
Габриела Славова твърди, че родителите на Пейо Пеев малтретират сина ѝ
По думите й детето било „с изкарани стави и счупени кости”
15.04 | 16:00
Най-четени
-
ДПС-ДПС решава дали да продължи подкрепата си за правителството на премиера Росен Желязков
В събота Ахмед Доган се завърна в резиденцията си в Бояна известна също така като „Боянските...
15.04 | 09:30
-
Някои видове мухъл са безопасни, като тези, използвани в производството на сирене
Но битовата плесен върху хляб или други продукти не се отнася за тях.
15.04 | 11:45
-
Шишков: Липсват 1000 км магистрали
Защо не се правят основни ремонти на опасните отсечки. На магистралата до морето отново всичко...
15.04 | 10:16
-
Цените на имотите скочиха с над 160% за девет години
Стара Загора се нарежда на пето място със 115% поскъпване, като при този град се наблюдава...
15.04 | 10:45