Бомби, арести и протести в Москва 06.12 | 20:42
Арестуваха 250 души на митинг на опозицията
Около 250 души са били арестувани, заради участието си в неразрешен протест на опозицията в Русия, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Десетки руски граждани излязоха по улиците на Москва и се обявиха против победата на "Единна Русия" - партията на Владимир Путин.
На Триумфалния площад са се събрали 100-150 представители на опозиционни движения, които издигат лозунги "Позор! Позор!", предаде ИТАР-ТАСС. Там са арестувани поне 100 души.
Стана ясно още, че на протеста в центъра на Москва са били хвърлени запалителни бомби срещу протестиращи. Десетки прокремълски младежи са им се противопоставили.
ИТАР-ТАСС цитира Московското полицейско управление, според което представители на националистически организации и на радикалната опозиция хвърлили стъклени бутилки срещу полицията на Триумфалния площад. Засега не се знае дали има пострадали.
Франс прес отбелязва, че двете борси в Москва са завършили днешния ден със силен спад на котировките на фона на опасения за политическия развой след протестите срещу победата на управляващата партия на парламентарните избори.
iNews припомня, че вчера, 5 декември, няколко хиляди души протестираха в Москва срещу руския премиер Владимир Путин и партията му "Единна Русия", която спечели победа на парламентарните избори, оценени от наблюдатели като нечестни.
Според световните агенции, това е била може би най-голямата антиправителствена демонстрация от години. Бяха арестувани около 300 души.
Броят на протестиращите в столицата е бил между пет и десет хиляди, които са скандирали "Русия без Путин". Няколкостотин от тях са тръгнали към сградата на Централната избирателна комисия до Кремъл, но полицаи са преградили пътя им и са започнали арести.
В Санкт Петербург, където също имаше протести, са били задържани около 120 души.
Водещи
-
Евтим Милошев в ролята на медиатор: Срещна се със студентите от НАТФИЗ
Ръководството на Министерство на културата ще изисква от новия Съвет на директорите пълен одит...
14.07 | 10:00
-
Спират топлата вода в София за цяла седмица
Спирането на топлоподаването ще засегне следните квартали
14.07 | 09:45
-
Депутатите изслушват единствения кандидат за антикорупционната комисия
Професионален профил на кандидата
14.07 | 09:30
-
Столичната община продължава поетапното миене по карета в централната градска част на София
Дейностите днес продължават в район "Средец" съгласно утвърден график.
14.07 | 09:15
Най-четени
-
Кои са най-желаните гимназии в София след 7. клас
Как се промениха баловете през последните три години
14.07 | 08:45
-
През деня ще бъде предимно слънчево
В следобедните часове ще има временни увеличения на облачността
14.07 | 08:30
-
Променят движението по АМ „Хемус“
От АПИ призовават шофьорите да бъдат внимателни, да спазват въведената временна организация на...
14.07 | 08:59