Британци, чакаме признание от вас 14.01 | 15:39
„Българските граждани, които вече са във Великобритания, трябва да получат признание за всичко, което правят, за техния принос за британската осигурителна система”, заяви Кристиан Вигенин
На този етап притесненията за наплив на българи, след отпадането на ограниченията за достъп до трудовия пазар, във Великобритания не се потвърждават. Такива бяха и очакванията на всички сериозни анализатори. Това коментира пред БНР външният министър Кристиан Вигенин. Той изрази надежда, че за успокоение на създалото се напрежение ще допринесе и започващото утре негово посещение в Лондон, в рамките на което ще се срещне с министри, с председатели на комисии в Камарата на лордовете и Камарата на общините.
"Надявам се, че след очевидния неуспешен край на тази кампания за сплашване на британските граждани с пришълци от Източна Европа, ще можем да стартираме активен двустранен диалог”, каза министър Вигенин.
"Очаквам признание, че страховете не са се оправдали. Българските граждани, които вече са във Великобритания, трябва да получат признание за всичко, което правят, за техния принос за британската осигурителна система”, допълни той.
По време на визитата си в Лондон министър Кристиан Вигенин ще се срещне и с представители на българската общност в Обединеното кралство. "Искам да обсъдя с тях как тази кампания им се е отразила и какви мерки можем да предприемем, за да подобрим образа на България”, обясни той.
Водещи
-
Цончо Ганев: Новото правителство е като старото, само че е ново
Това е към днешна дата защо и какво сте тегли като кредити от сегашното правителство. 8...
19.06 | 09:59
-
Пускат движението по ремонтираното платно за София на АМ „Тракия“ в Пазарджишко
В петък и неделя следобед ще се ограничи движението на тежкотоварните камиони. В област Стара...
19.06 | 09:45
-
Контролът на достъпа с кола в Борисовата градина се заобикаля с резервация в кръчма
От Спаси София са категорични, че достъпът с моторни превозни средства трябва да бъде...
19.06 | 09:30
-
Представители на мотоциклетната общност в България обявиха протест на 19 юни
Организаторите подчертават, че протестът е насочен срещу институционалното бездействие, а не...
19.06 | 09:15
Най-четени
-
На 19 юни православната църква отбелязва паметта на Свети апостол Юда Тадейски, наричан "брат Господен"
Какво не трябва да се прави днес?
19.06 | 08:29
-
Учениците от VII и X клас се явяват на национално външно оценяване по математика
В 7:30 часа в Министерството на образованието и науката беше изтеглен вариант 1 за...
19.06 | 08:59
-
Дневен хороскоп за 19 юни 2026 година
Денят носи силно желание за разширяване на хоризонтите
19.06 | 08:15
-
Представители на мотоциклетната общност в България обявиха протест на 19 юни
Организаторите подчертават, че протестът е насочен срещу институционалното бездействие, а не...
19.06 | 09:15