Брюксел заведе делото срещу AstraZeneca 26.04 | 16:00
Европейската комисия вече предупреди, че ще съди фармацевтичната компания заради забавените доставки на ваксини
Европейската комисия заяви в понеделник, че е започнала съдебен иск срещу "АстраЗенека" (AstraZeneca) за неспазване на договора за доставка на коронавирусни ваксини и за липса на "надежден" план за осигуряване на навременни доставки, предаде БНР.
"Комисията започна миналия петък съдебно производство срещу AstraZeneca", каза говорител на ЕК, отбелязвайки, че всички 27 държави от ЕС са подкрепили този ход.
"Компанията не беше в състояние да излезе с надеждна стратегия за осигуряване на навременна доставка на ваксини", каза още на пресконференция говорителят на Комисията.
В края на миналата седмица министърът на здравеопазването на Ирландия Стивън Донели заяви, че Европейската комисия е завела съдебно дело срещу AstraZeneca поради неспазване на договорните си задължения с ЕС и че Ирландия се е присъединила към този съдебен иск.
Водещи
-
Дъщерята на Томи Лий Джоунс е открита мъртва в хотел
Виктория Кафка Джоунс беше само на 34 години, все още не са ясни причините за смъртта ѝ
02.01 | 13:20
-
Доц. Йоловски: Банките са готови за еврото,
По думите му процесът протича спокойно, а сигналите за липса на стартови пакети с евро и...
02.01 | 13:00
-
С колко ще поскъпне техниката през 2026 г.?
ИТ индустрията започва новата година с очаквания за скок на цените на потребителската...
02.01 | 12:40
-
Ледена епоха в планините: Евакуират жена с измръзнали пръсти на краката в Рила
Човек със съмнения за инсулт е бил спасен от района на връх Жълти бряг над Казанлък
02.01 | 12:19
Най-четени
-
След преминаването в евро: Таксиметрови апарати отчитат двойни суми
Според производител на машините причината е технически проблем
02.01 | 09:45
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00