Будапеща отряза мигрантите, няма да отваря границата 25.07 | 17:50
Правителството няма се остави да го манипулират, казва съветникът на Виктор Орбан по сигурността

Унгарското правителство няма да се подаде на натиск и да отвори границите си за мигранти. Това предупреждение официално отправи съветникът по въпросите на сигурността на премиера Виктор Орбан Дьорд Баконди, предаде БГНЕС.
Тази сутрин около 130 мигранти от Белград пристигнаха край Граничния пункт Хоргош. Те искат да преминат през унгарска територия за да се доберат до Германия или някоя от скандинавските държави. Повечето от мигрантите са от Афганистан и Пакистан и те заплашиха с гладна стачка. Според друга информация става въпрос за около 300 души от Ирак, Афганистан и Пакистан, които вече а започнали да гладуват в знак на недоволство.
"Подобни протести много често не се организират от мигрантите, а от т.нар. граждански сдружения, които искат да извършат натиск върху унгарското правителство и страната ни да отвори границите си и така всички да преминат към Австрия", обяснява Баконди. "Това няма да стане!”, отсече той.
Съветникът на Орбан поясни, че нито един от тези 130 мигранти до момента не е подал молба за получаване на убежище в Унгария. В момента в т.нар. "Ничия земя" между Сърбия и Унгария се намират общо 166 души.
Водещи
-
Наргилета и вейпове изчезват от заведенията на закрито
Депутатите от комисията ще разгледат и законопроект, с който от Демократична България...
29.05 | 11:59
-
Радостин Василев: „Възмутени сме от случилото се. Мисля, че е по-добре парламентът да почива и да не се събираме тук
По-рано депутати от "Възраждане" и от ПП-ДБ влязоха в спор заради темата за изучаването на...
29.05 | 11:45
-
Алгафари: Доган се крие, не се появява, онзи ореол го няма
По думите му е въпрос на време „кои ще се престрашат по-първо“ да преминат от отцепниците на...
29.05 | 11:15
-
Обявиха най-успешните бизнес лидери в България за 2025
29.05 | 10:59
Най-четени
-
Днес решават дали Варна ще изтегли дълг за милиони
Сесията ще се излъчва в реално време през YouTube канала на институцията.
29.05 | 10:30
-
Властите обещават - до няколко седмици BG-ALERT трябва да функционира изцяло
Затова се преминават тези обучения, за да могат да знаят съответните институции кога и при...
29.05 | 08:58
-
Плевнелиев: Българите стават по-бедни заради "Боташ"
Росен Плевнелиев бе категоричен, че всяка европейска държава, която е приела еврото, се е...
29.05 | 10:15
-
2 месеца след смъртта на Сияна – старт на делото, обвиняемият е внесъл обжалване
Бащата на Сияна - Николай Попов, който откакто загуби дъщеря си, поведе битка за справедливост...
29.05 | 09:12