България щяла да погне с изтребители руския вицепремиер 09.05 | 15:48
Самолетът на Рогозин прелетял над страната ни на път за Приднестровието
Самолетът на руския вицепремиер Дмитрий Рогозин е бил прeхванат от ПВО, докато прелитал на страната днес. Самият Рогозин обяви на стената си във Facebook и в Twitter, че бил информиран от пилота на самолета, който преминавал през България и Румъния, за да стигне до Кишинев. "Пилотът ми съобщи, че диспечерите на България и Румъния са го питали има ли на борда "забранен пътник". Готвели са се да издигнат прехващачите", твърди той.
Наложило се машината да мине през нашето и на съседката ни въздушно пространство, тъй като е забранено преминаването през украинска територия. Пътуването на руския вицепремиер е по повод Деня на победата 9 май, като в Приднестровието той искал да поздрави местните ветерани.
Дмитрий Рогозин е в списъка със санкционираните от Запада лица. Той има забрана да влиза в Европейския съюз. Наскоро парламентът на Приднестровието отново изяви желание непризнатата република да се отцепи от Молдова и да стане част от Руската федерация.
Водещи
-
Проф. В. Минеков: Преди 5 г. бюджетът за култура беше 0,6% от БВП, а сега вече е 0,4%
Има пълно неразбиране от управляващите защо се дават средства за култура, категоричен е той
27.11 | 19:15
-
Зафиров: БСП може да преосмисли участието си в това управление
Това заяви лидерът на социалистите на извънреден брифинг на Позитано 20
27.11 | 19:00
-
Осем осъдени на доживотен затвор за взривяването на Кримския мост
Терористичната атака беше през 2022 г.
27.11 | 18:45
Най-четени
-
Убитият син на бизнесмен в Мадан тренирал бойни спортове, но го нападнали осем мъже
Полицията ги е задържали в района на Ардино, засега отричат участие в престъплението
27.11 | 14:00
-
Фалстарт на пленарното заседание, депутатите не събраха кворум
Председателят на парламента Рая Назарян даде половин час почивка преди втория опит Народното...
27.11 | 10:15
-
Каракачанов: Наглостта на управляващите вади хората на улицата
"Трябва да сме обективни", добави Каракачанов.
27.11 | 10:00