Великобритания стартира Брекзит до края на месеца 17.03 | 18:35
Тереза Мей обеща свобода за трудовата миграция след раздялата с ЕС и в двете посоки

Великобритания ще започне официално процедурата за напускане на Евросъюза до края на месеца. Това обеща премиерът на страната Тереза Мей по време на речта си на конференцията на нейната партия, проведена в Кардиф. "В рамките на следващите 2 седмици ние ще задействаме член 50 от Лисабонския договор. И веднага ще започнем преговори, за да доведем докрай процеса по напускане на ЕС", каза тя, предаде ТАСС. Мей увери съпартийците си, че британското правителство ще успее да сключи изгодна за Великобритания сделка с Брюксел.
В същото време тя отбеляза и че след Брекзит страната й ще затегне миграционният контрол и по-конкретно към гражданите на ЕС, които искат да се преселят във Великобритания. Паралелно с това обаче новите мерки няма да засегнат европейците, които вече са допринесли за развитието на Великобритания, отбеляза Мей. "Смятаме да създадем такава миграционна система, която да служи на националните интереси и която да бъде контролирана", посочи тя, предаде Нова ТВ.
Мей подчерта, че миграционната политика ще бъде и сред акцентите при предстоящите преговори с Брюксел. Основната цел на Лондон ще бъде новата система да се изгради така, че да бъде гарантирана свободата за трудовата миграция както от Великобритания към ЕС, така и обратно.
Водещи
-
Слави Трифонов подкрепи протестите срещу насилие над животни
Кучето му починало преди 5 месеца
24.03 | 11:00
-
Радостин Василев: Нямам нищо против да съм хулиган в битката с мафията
Робин Худ ме наричайте
24.03 | 10:45
-
„Възраждане“ с готов вот на недоверие – търсят се 48 подписа
„Вместо да защитава националния интерес, кабинетът следва сляпо конфронтационната линия на...
24.03 | 10:30
-
Министерството на спорта уволнява цялото ръководство на Тотото
Министър Пешев се вслуша в призива на Пеевски
24.03 | 10:15
Най-четени
-
Сериозен гаф беляза тегленето на тото 5 от 35 в неделя вечер
Въпреки че числата трябваше да бъдат от 1 до 35, в първото теглене бе изтеглено числото 41.
24.03 | 09:15
-
Министерството на спорта уволнява цялото ръководство на Тотото
Министър Пешев се вслуша в призива на Пеевски
24.03 | 10:15
-
ИАРА предлага драстично увеличение на таксите за риболов
Проектопостановлението предлага нови тарифи за любителите на риболова, като седмичният билет...
24.03 | 09:30