Вече не е нужен PCR при пътуване до САЩ 11.06 | 15:20
Белият дом заяви, че Центърът по контрол на заболяванията все още може да върне тестовете в зависимост от нарастващия брой случаи на COVID-19
САЩ отменя изискванията за тестване за коронавирус за всички пътници, които идват в от чужбина, съобщи администрацията на американския президент. Мярката влиза в сила от полунощ в неделя. Така на практика се премахва и последната противоепидемична мярка в страната, предаде БНР.
Центърът за контрол на заболяванията (CDC) реши "въз основа на науката и данните", че е време да се премахне ограничението, заяви в петък пред "Politico" високопоставен служител на администрацията.
"CDC ще направи повторна оценка на това решение след 90 дни и както и при други политики, CDC ще продължи да го оценява непрекъснато", каза служителят.
От известно време авиокомпаниите и туристическият бранш настояват ограниченията да бъдат отменени, като твърдят, че те обезкуражават пътуванията със самолет в момент, когато пътниците проявяват все по-голям интерес към полетите.
В петък висшият служител на администрацията заяви, че Центърът за контрол на заболяванията все още препоръчва тестване преди "всякакъв вид" пътуване със самолет.
Белият дом заяви, че Центърът по контрол на заболяванията все още може да върне тестовете в зависимост от нарастващия брой случаи на COVID-19.
Водещи
-
НАП: Иван Демерджиев няма данъчни задължения или средства с неясен произход
„Доходите му значително превишават разходите“, съобщиха от приходната агенция
25.07 | 18:00
-
ИПИ: Всеки бюджет лесно може да е по-добър от гласувания за 2026 г.
Това се казва в позиция на Института
25.07 | 17:40
-
Кметът на Пазарджик подава сигнал до МВР заради фалшиво видео, което показва кък уж взема подкуп
Видеото е фейк. Груба, целенасочена и опасна манипулация, заявява Петър Куленски
25.07 | 17:00
Най-четени
-
Кутев: Не съм виждал такова озлобление и такава атака срещу управление през първите сто дни
Той посочи, че членството в НАТО и Европейския съюз носи конкретни ангажименти, като коментар...
25.07 | 14:00
-
Съдът остави за постоянно в ареста похитителя на 11-годишната Наталия
Пастрокът на детето Асен Симеонов беше задържан на 23 юли, малко след полунощ пред магазин в...
25.07 | 12:00
-
Друсан и неправоспособен шофьор блъсна патрулка и избяга, но след гонка го задържаха
Екшънът се е разиграл в петък между Равда и Несебър
25.07 | 11:00
-
Командирът на ВВС: Ще се кандидатирам за "Дондуков" 2, ако има паркоместа за F-16 и МИГ-29
Генерал-майор Николай Русев отрече плъзналите слухове
25.07 | 16:00