Взривиха кола с български номер в Сирия 22.07 | 20:27

Според данните на КАТ джип с такава регистрация е напуснал страната през 2013 г. като собственост на арабин

От iNews.bg

Кола с българска регистрация отново изскочи в Сирия. Преди няколко години в телевизионни кадри случайно попадна джип от луксозна германска марка в русенски номер. Той се движеше в колона на "Ислямска държава". Сега историята почти се повтаря. В днешния случай отново става въпрос за джип от същата марка, но по-малък модел и не с русенски, а със смолянски номера. Той е бил взривен при въздушна атака днес в сирийския град Сармада, който се намира в близост до границата с Турция.

От МВР съобщават, че данните в системата на ведомството сочат, че преди 3 години джип със същия регистрационен номер е бил продадена на арабски гражданин, съобщава бТВ. През септември 2013 г. колата е напуснал България и от този момент не се е връщала. Интересна подробност обаче е, че срещу въпросната смолянска регистрация в системата на КАТ не стои такъв модел джип, а друг. Засега няма яснота как регистрационните табели са били прехвърлени на взривената кола.

Водещи

Най-четени