Витлеем влезе в списъка на ЮНЕСКО 30.06 | 11:51
Заради това бе отменена среща между представители на Израел и Палестина
ЮНЕСКО предостави статут на застрашено културно наследство на град Витлеем, където се смята, че в роден Ийсус Христос. Това се случи въпреки възраженията на САЩ и Израел, съобщи The Guardian.
Израелските представители поставили под въпрос решението мястото да получи подобен статут, защото според тях, това било начин ЮНЕСКО и представителите на ООН да злепоставят Израел на световната сцена.
На срещата в Санкт Петербург 13 от 21 членове подкрепиха решението на ЮНЕСКО. Така стана ясно, че църквата от IV век "Рождество Христово”, която е построена над пещера, има нужда от ремонт. Проблемът е, че Палестинската автономна власт не може да осигури подобно финансиране.
Независими експерти, изпратени от ЮНЕСКО да разгледат църквата дали своето заключение, че покрива има нужда от укрепване, но църквата не може да се счита като силно повредена или като непосредствена заплаха за посетителите.
Заради решението на ЮНЕСКО срещата, предвидена за утре, между палестинския президент Махмуд Абас и израелския вицепремиер Шаул Мофаз, е отложена за неопределено време.
Водещи
-
Иван Василев: Над 30% от обществените поръчки са спечелени при участие само на една фирма
Основната цел на системата СИГМА е да осигури прозрачност и по-ефективен граждански контрол...
16.06 | 21:00
-
Още камери на пътя ще следят за нарушители
Засега те са разположени на входовете на София и са част от Националната интелигентна система...
16.06 | 20:30
-
Любомир Дацов: Дефицитът на годишна база е 3,7%
Твърденията, че е 7% е политическа прогноза, а не експертна, категоричен е той
16.06 | 20:15
Най-четени
-
Ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в самолетния билет
По думите му един от най-трудните проблеми е бил с ръчния багаж.
16.06 | 11:45
-
Тревога в Гърция заради опасна риба, туристите да внимават
Самото ухапване от рибата не е отровно, но силните ѝ челюсти, подобни на клюн, могат да...
16.06 | 12:45
-
Шишков обвини местната и национална олигархия за „Баба Алино”
Тук говорим за чадър – става въпрос за връзка между национална, местна олигархия и вече...
16.06 | 15:00
-
ЕП не свали имунитета на Никола Минчев ОБНОВЕНА
До решението се стигна след мащабната афера, която в Брюксел бързо придоби известност като...
16.06 | 16:00