Възобновиха преминаването в и от Турция 05.09 | 18:35
Хакери сринали компютърната система на южната ни съседка

Преминаването в и от Турция през ГКПП-тата в страната е възобновено. То бе временно преустановено в 13 часа заради повреда в компютърната система за данни на турската полиция, съобщи турският телевизионен канал СиЕнЕн-Тюрк.
Процедурите по обработване на документите на пътуващите отново се извършват чрез местни сървъри, които не са свързани с централата на полицията.
На ГКПП "Капъкуле" се е образувала 3-километрова опашка от леки коли и 4-километрова опашка от ТИР-ове.
По-рано през деня турската хакерска група "Червените хакери" обяви в социалната мрежа, че е атакувала сайта на турската полиция, което е довело до повреда в компютърната система за данни на граничните пунктове. Хакерите се обявиха против полицейското насилие по време на протестите срещу разрушаването на парка Гези в Истанбул, преминали в масови антиправителствени демонстрации, при които загинаха петима души, а няколко хиляди бяха ранени, допълва БТА.
Полицията обаче отхвърли твърдението на хакерите, като посочи, че сайтът на Главна дирекция по сигурността е бил "деактивиран контролирано" заради прехвърляне на информация от центъра за база данни.
Водещи
-
Търговци използват нова заблуждаваща практика на Женския пазар в София
Тази практика кара купувачите да остават с впечатлението, че цената е само 3 лева, а за...
06.06 | 18:02
-
Руски журналист и дисидент: Режимът на Путин ще се срути, гответе се за периода след него
На въпрос какво представлява "путинският ГУЛаг" той заяви, че това е описано много добре още в...
06.06 | 17:40
-
Прецедент в столичната история: Кметът Терзиев връща бюджета на София за преразглеждане
Столичният общински съвет гласува бюджета на Столична община вечерта на 29 май след...
06.06 | 17:20
-
Изпити по английски език и по физика за кандидат-студенти ще се състоят на 8 юни в Софийския университет "Св. Климент Охридски"
Времетраенето е около 25 минути. Максималният брой точки е 15.
06.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов: Спирам да се занимавам с ПП
Борисов разказа, че се е видял „току що“ с комисаря за икономиката и производителността Валдис...
06.06 | 11:30
-
Красимир Каракачанов: Време е България да върне задължителната военна служба
Предложението ми е срокът за наборната служба да е минимум 6 месеца за всички български...
06.06 | 12:00
-
С еврото ще можете да си купите половин хляб повече
Демек с еврото, ще можете да си купите половин хляб повече."
06.06 | 10:30
-
Обрат в София! Нови маршрути ще имат едни от най-важните трамваи в столицата
Промяната е за 1 година.
06.06 | 12:45