Възобновяват делото срещу Бенямин Нетаняху в неделя 10.04 | 13:00
Израелският премиер е обвинен в измама и получаване на подкупи
Процесът срещу израелския премиер Бенямин Нетаняху, обвинен в корупция, ще бъде подновен в неделя, съобщи Окръжният съд в Йерусалим. Това става възможно след отмяната на извънредното положение в страната заради прекратяването на огъня между Иран и САЩ, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"С отпадането на извънредното положение и възобновяването на работата на съдебната система заседанията се подновяват", се казва в съобщение на съда.
Следващото заседание по случая с премиера е насрочено за неделя в 9:30 ч. местно време (също и българско) в Окръжния съд в Йерусалим, като ще бъде изслушана защитата.
Нетаняху е съден по три обвинения в корупция, по които той отрича всякаква вина. Той е обвинен, заедно със съпругата си Сара, че е приел луксозни подаръци на стойност над 260 000 долара (около 225 000 евро) - като пури, бижута и шампанско - от милиардери в замяна на политически услуги. В две други дела е обвинен, че се е опитвал да договори по-благоприятно медийно отразяване в два израелски медия.
Нетаняху е първият действащ премиер в историята на Израел, който е съден по обвинения в корупция.
Той официално поиска президентско помилване в края на ноември, с подкрепата на американския президент Доналд Тръмп, който призова израелския президент Ицхак Херцог да направи такъв жест. Херцог заяви в средата на февруари, че разглеждането на молбата продължава, но подчерта, че няма да приема натиск по случая.
Водещи
-
Има ли връзка между разполагането на американските самолети на „Безмер” и отпадането на визите за български граждани
Доц. Петър Чолаков коментира и политическата кариера на премиера Румен Радев
21.07 | 21:00
-
МВнР: България не предприема враждебни действия срещу Иран
Външното ни министерство излезе с позиция
21.07 | 20:45
-
Лена Бориславова стана директор на нова гражданска организация
В борда на Институт за правосъден мониторинг влизат още доц. Георги Лозанов, Весела Чернева и...
21.07 | 20:30
-
Кръвната проба на Стоян Колев потвърди: Шофирал е по АМ „Тракия” след употреба на кокаин
Районната прокуратура в Пазарджик е прецизирала обвинението
21.07 | 20:15
Най-четени
-
С кражби от вили и селски магазини без камери Асен Симеонов изхранва себе си и 11-годишната Наталия
Симеонов похити детето от дома му във варненското село Константиново
21.07 | 12:00
-
Общо 7008 са регистрираните повиквания на единния европейски номер за спешни повиквания 112 през изминалото денонощие
За едно събитие или инцидент е възможно да са постъпили две или повече обаждания, уточниха от...
21.07 | 12:30
-
УНСС обяви трето класиране
Класираните кандидат-студенти се записват в специалността, в която са приети.
21.07 | 11:45