Г-7 предупреди: Да не се правят опити за силово изменение на световния ред 17.04 | 12:00
Ще покажем на света непоколебимата решимост на Г-7 за запазване на световния ред, основан на върховенството на правото, каза японският външен министър Йошимаса Хаяши
Групата на седемте най-развити демокрации (Г-7) предупреди да не се правят никакви опити за силово изменение на световния ред с оглед на войната на Русия в Украйна и все по-голямата настъпателност на Китай, предаде ДПА.
"Затова ще се противопоставим твърдо на всякакви едностранни опити за силова промяна на статуквото", каза японският външен министър Йошимаса Хаяши на среща с колегите си от Г-7, посветена на положението в Индийско-тихоокеанския регион. "Ще покажем на света непоколебимата решимост на Г-7 за запазване на световния ред, основан на върховенството на правото".
След работната вечеря снощи първите дипломати от седморката днес продължават консултациите си в японския курорт Каруидзава, префектура Нагано, посочва БТА.
Ще бъдат обсъдени китайското дрънкане на оръжие спрямо Тайван и севернокорейските ракетни изпитания, а също и насилието в Судан.
Заседанието на външните министри ще се състои в навечерието на срещата на държавните и правителствените ръководители от Г-7 в Хирошима, Япония, през май. Япония е ротационен председател на Групата на седемте, а в нея влизат още Великобритания, Канада, Франция, Германия, Италия и САЩ.
Водещи
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Мярка за безопасност: временно ограничение по АМ ‘Хемус’
Подобряването на растителността край пътя е част от мерките за превенция на инциденти, особено...
14.11 | 09:59
-
Златното паркиране раздели софиянци
От вчера в социалните мрежи като лавина расте недоволство от промените, но Бонев призна, че са...
14.11 | 09:45
-
Случаят, разтърсил България: Нови детайли по делото за жестокост към животни и садистично съдържание
На брифинг полицията и прокуратурата в Перник днес дадоха подробности за случая, който...
14.11 | 09:30
Най-четени
-
Случаят, разтърсил България: Нови детайли по делото за жестокост към животни и садистично съдържание
На брифинг полицията и прокуратурата в Перник днес дадоха подробности за случая, който...
14.11 | 09:30
-
Златното паркиране раздели софиянци
От вчера в социалните мрежи като лавина расте недоволство от промените, но Бонев призна, че са...
14.11 | 09:45