Германец почина след убождане с чадър 12.05 | 09:49
Случаят напомня на убийството на дисидента Георги Марков
Германец почина след убождане с чадър, съобщи германското издание The local. Причината за смъртта е отравяне с живак, след като мъжът е бил нападнат от непознат с чадър в Хановер.
Случаят напомня на убийството на българския писател дисидент Георги Марков, допълва още изданието. Марков беше убит през 1978 година, след нападение с чадър. След това лекарите съобщиха, че писателят е починал след отравяне с рицинова отрова.
Историята с убийството на 40-годишният германец разказва Der Spiegel в своето петъчно издание. Нападението над него е станало през 2011 година, а малко след това на мъжа, чиято самоличност не се споменава, е била поставена диагноза "отравяне с живак". След това той изпада в кома.
Месеци наред той е бил в безсъзнание, макар и в последните седмици да е показвал подобрение. Мъжът е бил настанен в рехабилитационен център, а след това внезапно починал преди два дни.
Прокуратурата на Германия разследва мистериозната смърт на човека, нападението му в Хановер, както и отровата, която го е убила.
Водещи
-
Истински шок с имотите на "Елените"
Още по-драстичен е случаят със съседен имот, обявен за едва 28 хиляди евро
15.12 | 15:30
-
Трифонов и редколегията: ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари
Клипчето с участието на Трифонов е достъпно и в неговия профил във Фейсбук.
15.12 | 14:30
-
Ново изискване на ЕС вдига цената на новите автомобили
„В момент, когато достъпът до суровини е под нарастващ натиск на глобално ниво, по-доброто...
15.12 | 14:15
-
15 декември: Международен ден на чая - една от най-древните напитки в света
Как възниква датата 15 декември
15.12 | 14:00
Най-четени
-
Бившият номер 19 в света прекрати кариерата си през 2021 година и веднага след това започна да се занимава с треньорство.
"Ще бъде голяма изненада да има кабинет в този парламент."
15.12 | 10:15
-
Деница Сачева: Борисов знае кога е време за мъже
По време на брифинга след срещата, Сачева акцентира върху икономическото състояние на страната...
15.12 | 11:30
-
Президентът провежда консултации с представители на ПП-ДБ
Ние смятаме, че сегашното правителство трябва да внесе удължителен бюджет и той да бъде приет...
15.12 | 11:45
-
В края на 2025-а обновените софийски тротоари ще са 200 дка
Дейностите се възлагат от Столичната община и районните администрации по Програмата за...
15.12 | 12:15