Германия отказа бежанци 16.02 | 14:39
Hермания е против идеята бежанците да се разпределят между страните от ЕС,
Германия отказа да приеме бежанци от Тунис, които се струпаха на остров Лампедуза след сблъсъците в страната.
Освен това Германия е против идеята бежанците да се разпределят между страните от ЕС, за да се помогне на Италия.
В интервю за германската телевизия ZDF германският министър на вътрешните работи Томас Мезер заяви, че Германия не може да реши проблемите на целия свят.
Той посочи, че дори Италия да се е сблъскала с трудности, тя не е безпомощна.
Германският министър припомни, че за последните години страната му е приела 40 000 бежанци, Швеция - 30 000, Белгия - 20 000, а Италия само 7 000.
Подобно изказване направи и германският външен министър Гидо Вестервеле, който изтъкна: "Трябва да работим за това хората да живеят добре в собствената си страна."
Той подчерта, че не могат да възприемат свободата като ликвидация на европейските граници.
ПО думите му основният ангажимент на Германия е да помогне за подобряването на икономическата ситуация на страните откъдето има наплив на бежанци.
Германският канцлер Ангела Меркел, която е на визита в Братислава, също се обяви срещу приема на бежанци от Тунис и други африкански страни. "Трябва от една страна да помагаме икономически на тези страни, а от друга да работим за това тези хора да изграждат бъдещето си у дома", подчерта Меркел.
Междувременно политическите опоненти на Меркел Социалдемократическата партия на Германия и "Зелените" поискаха да се установят общоевропейски квоти за прием на имигранти от Тунис.
iNews припомня, само в рамките на 2 дни след протестите в Тунис, служители на италианската брегова охрана задържаха над 2300 бежанци при опит нелегално да проникнат на територията на европейската страна.
Водещи
-
Полша отказва да изпраща войски в Гренландия
Премиерът Доналд Туск предупреди, че атака от НАТО срещу съюзник би била „краят на света,...
15.01 | 14:45
-
По спешност: НАСА евакуира успешно четирима астронавти
Те вече се приводниха на Земята, след като престоят им в космоса беше съкратен с един месец
15.01 | 14:30
-
Румен Христов: Ако на терена няма нов политически играч, ГЕРБ-СДС ще бъде първа политическа сила
Той подчерта, че от ПП-ДБ няма да постигнат желания от тях резултат от 121 депутата
15.01 | 14:20
-
Politico: Тръмп има нужда от Гренландия заради противоракетния щит "Златен купол"
САЩ вече имат необходимия достъп до Гренландия, за да разположат техника, която може да...
15.01 | 14:10
Най-четени
-
Наталия Киселова: Избирателите все още предпочитат хартиената бюлетина
Наталия Киселова: БСП ще оттегли предложението за гласуване след активна регистрация
15.01 | 08:45
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Алгафари за изборите: Дали ще е машина, хартия или боб - няма значение
Анализаторът защити охраната от НСО и разби мита за изборната технология
15.01 | 09:30
-
Грипната вълна, която официално затвори училищата във Варна вчера, заплашва да блокира още седем административни области
Скритият дефицит
15.01 | 08:30