Гладът измъчва все повече хора на планетата 01.04 | 09:17
Конфликтите по света предизвикват почти всички проблеми с липсата на храна
Гладът измъчва все повече хора на Земята. Броят им е продължил да се увеличава и през 2016 г. Така той вече достига 108 милиона души. Това е с цели 35% повече спрямо края на 2015 г., се посочва в доклад на ООН и ЕС.
В документа се констатира, че тази хранителна несигурност при осигуряване на прехраната може да се задълбочи през настоящата година, като гладът вече застрашава директно четири зони - Южен Судан, Сомалия, Йемен и Североизточна Нигерия, предаде БНР. В доклада се отбелязва също и че в 9 от 10-те най-тежки хуманитарни кризи през 2016 г. гладът е бил причинен от граждански конфликти.
Понятието хранителна несигурност се използва за хора, страдащи от остро недохранване, които нямат възможност по един траен начин да подсигурят нуждите на организма си и са принудени, например, да избиват добитъка си, за да оцеляват.
Водещи
-
Над 80 сигнала за материални щети и потрошени автомобили в Пловдив заради ураганния вятър
Той достигна пориви до 100 км/ч в Пловдив и рекордните 122 км/ч в Пазарджик
29.12 | 10:00
-
Зеленски: Въпросът за Донбас остава най-трудният в мирния план
Той заяви това по време на съвместна пресконференция с президента на САЩ Доналд Тръмп след...
29.12 | 09:45
Най-четени
-
Жълт код за опасно силен вятър в понеделник
Максималните температури ще бъдат между 4° и 9°, за София – около 4°
29.12 | 09:15
-
Тръмп: Има напредък за преговорите в Украйна, но остават трудни въпроси
Той заяви, че е провел страхотен разговор със Зеленски, след което двамата са говорили чрез...
29.12 | 09:00
-
Зеленски: Въпросът за Донбас остава най-трудният в мирния план
Той заяви това по време на съвместна пресконференция с президента на САЩ Доналд Тръмп след...
29.12 | 09:45