Гръцкият дипломат №1: С действията си Анкара сама се води към международна изолация 13.01 | 17:44
Външните министри на Гърция и Кипър съвместно разкритикуваха сделката на Турция с Либия
Външният министър на Гърция Никос Дендиас разкритикува дейността на Турция в Беломорието и Източното Средиземноморие, като заяви, че тя води Анкара в международна изолация, съобщи в. "Катимерини", предаде БГНЕС.
"Обсъждахме незаконните действия на Турция, които не се ограничават до изключителната икономическа зона на Кипър”, каза министърът пред журналисти на съвместна пресконференция с гостуващия му кипърски колега Никос Христодулидес.
"Турция трябва да разбере, че това поведение е контрапродуктивно и я води в изолация”, добави той, като отбеляза, че на разговорите с Христодулидес са обсъдили развитието на събитията в Либия, Ирак, кипърския въпрос и двустранната координация на международно ниво.
Той повтори, че меморандумът за разбирателство за морските граници, подписан между Турция и Либия, е нищожен и ще дестабилизира допълнително Либия и по-широкия регион, като добави, че за Гърция е важно държавите в региона да признаят незаконността на това споразумение. Поради тази причина Дендиас заяви, че ще обсъди проблема при бъдещите си визити в Алжир, Мароко и Тунис.
От своя страна Христодулидес заяви, че евентуално прекратяване на огъня в Либия ще бъде положителна стъпка, отбелязвайки, че Турция носи част от отговорността за ситуацията в страната.
Водещи
-
България и Виетнам подписаха осем двустранни споразумения
Киберсигурност и борба с престъпленията
24.10 | 17:20
-
Водният режим в Плевен остава в сила
От РЗИ постъпват доклади, ежеседмично се правят анализи на качеството на водата. Водата е...
24.10 | 16:45
Най-четени
-
Промяна при пенсионирането на военните
Поправката е предложена от Христо Гаджев (ГЕРБ-СДС), Станислав Анастасов ("ДПС-Ново начало"),...
24.10 | 12:15
-
Евродепутатите се съгласиха да спре сезонната смяна на часа
Съветът на ЕС бави решението
24.10 | 13:15