Гърция: Туристическият сезон започва на 15 юни 20.05 | 20:30
От 1 юли пък започва възобновяването на полетите до курортите, обяви Мицотакис
Гърция ще рестартира своя туристически сезон на 15 юни в ключов тласък за икономиката след блокирането заради коронавируса, заяви премиерът Кириакос Мицотакис, като добави, че международните полети ще се възобновят на 1 юли, предаде БГНЕС.
"Туристическият период започва на 15 юни, когато сезонните хотели могат да се отворят отново, а директните международни полети до нашите туристически дестинации постепенно ще започнат на 1 юли”, заяви Мицотакис в телевизионно обръщение.
Премиерът Кириакос Мицотакис обяви удължаване на правителствената програма за подпомагане на бизнеса до юли и целеви намаления на данъци като част от план за съживяване на туризма и други сектори, засегнати от пандемията на коронавируса, съобщи в. "Катимверини".
Намаленията на данъците включват намаляване на ДДС в цените на обществения транспорт, цените на билетите за кино на открито, кафе и безалкохолни напитки до 13 процента от 24 процента от 1 юни до 31 октомври.
"Никога не съм крил факта, че борбата за живот ще има тежко икономическо въздействие. Освен това в целия свят цената вече е огромна ", каза той в телевизионно обръщение.
"Специално за Гърция рискът вероятно е по-голям. Не само защото кризата удря ключови сектори като туризма и ресторантьорството. Но и защото пандемията спря курса на страната във време, когато тя бързо навлизаше в пътя на развитие ", добави той.
Мицотакис отбеляза, че януари и февруари са били "отлични месеци" за гръцката икономика, но "сега изглежда, че са толкова далеч".
"Следователно ние трябва да хванем нишката на прогреса, за да може от състоянието на модел в защитата срещу вируса да се превърнем в модел на връщане към просперитет."
Правителството също ще субсидира заплатите и осигурителните вноски за работниците в туристическия сектор и ще изплаща обезщетения за безработица на сезонни служители, които няма да бъдат наети тази година.
Премиерът също обяви, че туристическият сезон ще започне официално на 15 юни, а международните полети на 1 юли. Здравните служители ще провеждат проби за коронавирус на летището.
Водещи
-
Почина най-високата баскетболистка в историята
Семьонова, която завинаги ще остане в историята със своя ръст от 213 сантиметра и невероятни...
09.01 | 17:59
-
Близо 300 аптеки остават блокирани, обещаните IT екипи липсват
Хаосът с рецептите продължава - НЗОК не спази 48-часовия ултиматум
09.01 | 17:45
-
С шест стотинки е поскъпнал градският транспорт в Перник
Цената на билета за градските линии е 0,80 евро или 1,56 лв. при досегашна цена от 1,50 лв
09.01 | 17:15
-
Бив депутат от ИТН разкри опити за политическо пазаруване и липса на диалог със Слави Трифонов
Анализът на ситуацията показва, че напускането на Чорбанов съвпада с критичен спад в...
09.01 | 17:00
Най-четени
-
Строят още 36 километра от магистрала “Хемус”
За другия участък там - 4.2, който е с дължина 14 км, регионалният министър издаде разрешение...
09.01 | 14:59
-
Как да преборим „януарското сиво“ и да запазим желанието за действие?
Следобедна малка почерпка: „Умната енергия“
09.01 | 14:15
-
Баба Бориска за първата пенсия в евро: Вземах хубавите пари, гледайте колко са хубави само – зелени, червени
Светлината идва от най-малкия потомък – двегодишното правнуче. "Това е светлинката ми. Чакам...
09.01 | 11:59
-
Таро прогноза за 2026 г. по месеца на раждане
Съставен е хороскоп за 2026 г. с помощта на карти Таро, базиран на месеца на раждане
09.01 | 11:30