Гърция иска „Южен поток“ да преминава през нейна територия 29.05 | 22:02
Според Атина „Газпром“ е надежден доставчик на газ в цяла Европа

Гръцкият министър на околната среда, енергетиката и климатичните промени Янис Маниатис заяви, че Гърция има интерес клон на газопровода "Южен поток" да преминава през нейна територия, предаде ИТАР-ТАСС.
"Нашето динамично сътрудничество с "Газпром" може да стане още по-силно със строителството на клон на газопровода "Южен поток" през Гърция, осигурявайки по този начин нов, съвременен и много безопасен маршрут за доставка на руски природен газ в Гърция", подчерта Маниатис на годишното общо събрание на Европейския делови конгрес в Атина, председателствано от президента на руския газов гигант "Газпром" Алексей Милер.
Гръцкият министър подчерта, че "Газпром" е надежден доставчик на газ в Гърция и в цяла Европа и посочи, че неотдавна е бил продължен при нови условия договорът за доставка на руски газ на гръцката газова корпорация ДЕПА, което ще донесе полза на местните потребители и ще повиши конкурентоспособността на гръцката икономика.
Маниатис изтъкна, че диалогът Европейски съюз-Русия е важен аспект на външната енергийна стратегия на Европа.
"Надявам се, че тристранният диалог, който се води сега между Украйна, ЕС и Русия, скоро ще доведе до положителни резултати. Всички се надяваме, че тези контакти ще бъдат от полза и за трите страни", каза гръцкият министър, допълва БТА.
Водещи
-
Казуси и въпроси, свързани с различни житейски ситуации, бяха включени и тази година в голяма част от тестовете на зрелостниците
На днешната матура по профилиращ предмет бяха анулирани 5 изпитни работи заради опит за...
23.05 | 17:59
-
Мир срещу избори: Кремъл диктува нови условия за край на войната
„Първо трябва да имате договор и когато той бъде договорен, ние ще вземем решение. Но...
23.05 | 17:40
-
Радев сезира КС заради референдума за еврото
Това съобщиха от Прессекретариата на държавния глава
23.05 | 17:20
-
Борисов:Силата на кмета е да бъде сред хората, да бъде един от тях
Изборите в трите населени места ще се проведат на 15 юни.
23.05 | 17:00
Най-четени
-
НСИ: С 2 години повече живее българинът след COVID пандемията
Обяснението е просто - сравнението се прави с години, в които пандемията от COVID-19 още не...
23.05 | 09:45
-
Времето в България се разваля за часове
Гръмотевични бури се очакват през следобедните часове, а с тях ще нахлуе и студен фронт в...
23.05 | 10:59
-
Васил избра Адриана. Мартин предложи брак на Даниела на големия финал на „Ергенът“
След двете изключително романтични и открити срещи на Васил с Росица и Адриана, Пенев се...
23.05 | 11:59
-
Пеевски предлага: Спиране на партийната субсидия и отнемането на държавни и общински публични сгради за партии
Предложението на лидера на „ДПС - Ново начало” коментираха от „Продължаваме Промяната -...
23.05 | 13:23