Гърция обещава да плати дълговете си предсрочно 16.04 | 12:08
Атина ще поиска разрешение да върне парите по-рано от договореното

Гърция ще се сдобие с икономическа свобода, след като е върнала предсрочно дългове на Международния валутен фонд (МВФ). Това заяви гръцкият премиер Алексис Ципрас, цитиран от вестник "Катимерини", предаде БГНЕС.
Страната планира тази седмица да поиска от Европейския стабилизационен механизъм (ЕСМ) съгласие, за да може Атина да осъществи предсрочните плащания.
В интервю, излъчвано на живо по телевизията, Алексис Ципрас каза още, че Гърция няма да свали прага на доходите освободени от данъци.
Това е мярка, която страната договори с международните си кредитори и трябва да се въведе от следващата година, за да увеличи броя на гражданите, от които събира данъци.
"Прагът няма да се променя докато СИРИЗА е на власт”, обеща Ципрас, имайки предвид собствената си партия, която пое управлението през 2015 г.
Тази година се очаква Гърция да покрие финансовите изисквания, които са й поставени от международните кредитори. Ципрас обеща остатъка да бъде раздаден на гражданите.
"След великденските празници ще се съберем с министрите и ще решим какво можем да предложим. Не като подарък преди изборите, а като постоянни мерки за облекчаване на положението, защото гръцката икономика се развива по-добре”, каза Ципрас.
Водещи
-
Делян Добрев: "Браво" на ПП - за пореден път сложиха прът в колелото на развитието на държавата!
Благодарение на тях изоставени казарми, рушащи се сгради с отпаднала необходимост, пустеещи...
06.08 | 20:59
-
Съдът наложи "домаше арест" на изверга, убил брутално безобидно куче в Тетевенско
За подобно престъпление предвижданото наказание е лишаване от свобода от 2 до 8 години и глоба...
06.08 | 20:30
-
Проклятие на богинята Бастет погубило Людмила Живкова и Тодор Славков
Смъртта на Малък Тошко може да е кармично преплетена с тази на неговата майка, която загина на...
06.08 | 20:14
Най-четени
-
Наш милионер подкара една от най-скъпите коли в света
Хърватският електромобил впечатлява не само с футуристичен дизайн, но и със зашеметяващи...
06.08 | 12:15
-
Пътуванията със самолет в Европа може скоро да станат по-удобни
Кога ще се промени контролът на летищата?
06.08 | 11:30
-
България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia
Това съобщи министърът на туризма Мирослав Боршош на съвместен брифинг с министъра на спорта...
06.08 | 11:59
-
В по-голямата си част пожарът в Балчик е овладян, но все още има тлеещи огнища
След заседание на оперативния щаб снощи бяха оставени дежурни екипи, а гасенето се поднови в...
06.08 | 10:30