Гърция съкращава 15 500 чиновници 29.04 | 07:28

В замяна страната получава 8,8 млрд. евро от кредиторите

От Десислава Маданска

Около 15 500 души ще бъдат съкратени от гръцката администрация до края на 2014 г. Причина за рестриктивните мерки са договорените с тройката кредитори – Европейска централна банка, Международен валутен фонд и Европейския съюз, траншове в размер на 8,8 млрд. евро, съобщи AP.

Документът бе подкрепен от 168 депутати, като 123 гласуваха "против". Това е първото съкращаване на държавни служители в Гърция от повече от един век, предаде БТА.

Според гласуваните промени до края на следващия месец ще бъдат съкратени 2000 чиновника, като още толкова ще бъдат освободени до края на годината. Останалите 11 500 ще бъдат напуснат администрацията до края на 2014 г.

Реформите бяха и основната причина няколко хиляди гърци да се съберат на протестен митинг в центъра на Атина.

Водещи

Най-четени