Датската кралица Маргрете II и испанският крал Фелипе са ковид 09.02 | 17:44
Датската кралица е с трета доза ваксина
Датската кралица Маргрете II е дала положителна проба за коронавирус и има леки симптоми, се казва в изявление на кралския двор от сряда.
81-годишният монарх е получила трета доза ваксина през ноември, съобщиха от двореца.
Тя отмени планираната си зимна ваканция в Норвегия, която трябваше да започне в сряда, и се изолира в крило на двореца Амалиенборг в центъра на Копенхаген, в съответствие с действащите здравни препоръки, съобщи "Гардиън".
Въпреки че миналата седмица бяха отменени всички вътрешни COVID ограничения, датските власти все още препоръчват пациентите да се изолират за най-малко четири дни.
Също днес стана ясно, че и испанският крал Фелипе е дал положителна проба за Covid-19, след като е проявил леки симптоми през нощта, и ще остане в изолация за седем дни, се казва в изявление на кралския дворец.
"Общото здравословно състояние на Негово Величество е добро и той ще продължи институционалните си дейности от резиденцията си", се казва в съобщението, като се добавя, че кралица Летисия и дъщеря им принцеса София не са проявили симптоми.
Източник: БГНЕС
Водещи
-
Изненада! Ето защо кучетата край Чернобил станали сини на цвят
Причаната рзкри експерт от организация за защита на безомните животни
08.12 | 16:45
-
Четири ледени пързалки радват жителите и гостите на София
Столицата официално откри зимния сезон
08.12 | 17:00
-
Кметовете на "Люлин" и "Младост": Има опит за подмяна в случая "Барбутов"
Отворено писмо от Георги Тодоров и Ивайло Кукурин и от общинските съветници Димитър Шалъфов и...
08.12 | 16:30
-
Сивият сектор при горивата за миналата година е 12%
Това каза Тихомир Безлов от ЦИД, изготвил анализ, според който основният дял на нелегалния...
08.12 | 16:15
Най-четени
-
“НЕ на омразата!” - членове и активисти на ДПС, в защита на демокрацията, сигурността и стабилността на България
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят...
08.12 | 10:15
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20