Десетки хиляди участват в Ден на протеста във Варшава 30.06 | 20:21
Протестът е организиран от легендарния профсъюз "Солидарност"

Около 30 хил. души участват в манифестация във Варшава, организирана от профсъюза "Солидарност", съобщава вестник "Газета виборча".
Синдикатът настоява за увеличаване на минималните надници, намаляване на акциза върху течните горива и повишаване на социалноосигурителните вноски на работодателите.
"Солидарност" иска също така правителството да спре преговорите за намаляване на въглеродни емисии във връзка със споразуменията за климатичните промени, съобщава АП, припомняйки, че Полша е голям производител на въглища.
"Газета виборча" цитира организаторите на протеста, които твърдят, че това е най-голямата за последните три години демонстрация срещу правителствената политика.
Синдикалистите са обещали този път протестът да е мирен и да няма палене на автомобилни гуми, както се е случвало преди. Участниците в проявата са от цяла Полша.
Организаторите на днешния Ден на протеста във Варшава са поканили работници и от други европейски страни, вкл. и от Гърция, да се присъединят към проявата, допълва БТА.
Протестът е организиран ден преди Полша да поеме ротационото председателство на ЕС.
Целта е да се привлече вниманието на Брюксел и на страните от ЕС към факта, че Полша, която е член на съюза от 2004 г., все още страда от ниски заплати, инфлация и безработица сред младите. През май безработицата бе 12,2%.
Водещи
-
Правителството планира по-строги санкции при злоупотреби с цените заради еврото
КЗП получава нови правомощия за контрол на цените до края на 2026 година
22.07 | 17:59
-
БНБ регистрира над двадесеткратно увеличение на неистинските банкноти от 100 лева
Намаляване на парите в обращение
22.07 | 17:20
-
Кремъл Дмитрий Песков заяви днес, че няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински мирни преговори
Изявлението бе направено часове преди планираната за утре среща в Истанбул между делегациите...
22.07 | 17:00
Най-четени
-
Алгафари отсече: Пеевски и Ново начало имат огромна политическа тежест
Тези, които "ревяха - като Бабикян и адвокат Николайчо Хаджигенов, се оказаха много малки, за...
22.07 | 11:15
-
"Върнете ми държавата": Кой беше Тодор Славков
Много често неофициално е наричан Малък Тошо.
22.07 | 12:30
-
Светският хроникьор и пиар Евгени Минчев се сбогува с Тодор Славков
"Лек, ранен полет в безвремието, Тошко.
22.07 | 09:59
-
България ще получи 22 милиарда евро от бюджета на Европейския съюз за периода 2028-2034 година
Реформите, които България трябва да изпълни, ще се определят от българското правителство и ще...
22.07 | 13:30