Детската бедност расте в почти всички държави, членуващи в ОИСР 27.04 | 17:59
През последните десетилетия се увеличава заетостта на жените, отчита доклад на организацията

Семействата с деца се оказаха сред големите жертви на кризата и почти във всички страни, членуващи в Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ИОСР) има ръст на детската бедност.
Средно в държавите от общността делът на децата, живеещи в бедност, е 12.7%. Всяко пето дете в Израел, Мексико, Турция, САЩ и Полша обаче живее в бедност.
Като бедни се определят децата, живеещи с по-малко от половината на средните доходи за член от семейството в държава, член на ОИСР. Данните са стряскащи и призивите на организацията са правителствата да вземат незабавни мерки за преодоляване на кризата.
Докладът на ОИСР показват и още нещо – само за едно поколение се наблюдава спад на броя на децата в семействата. Само за 30 години броят на децата на една жена намалява от средно 2.2 на 1.7. Малко хора се женят, а пък в същото време разводите растат, допълват от ОИСР.
Жените са по-добре образовани от когато и да било – 1/3 от жените на възраст под 35 години са завършили университетското си образование. Преди 20 години броят им е бил 20% от всички жени, живеещи в страна, членуваща в ОИСР.
При тези данни не е странно, че през последните десетилетия се увеличава и заетостта на жените През 2009 година 60% от жените имат работа, спрямо малко под 50% в средата на 90-те години.
Водещи
-
Васил Божков: Пеевски не е чак толкова силен, основно блъфира
Има кой да го събори и това са хората, даже опозицията в парламента, ако се обедини, може да...
03.05 | 11:01
-
Какво да направите, ако искате да обмените повредени левове в евро?
Ето как БНБ отговаря на този въпрос
03.05 | 10:40
-
До 25 години жертвите на антибиотична резистентност ще са 10 млн.
Това заяви инфекционистът д-р Трифон Вълков, цитирайки СЗО
03.05 | 10:20
-
Минерали срещу сигурност: Какво пише в споразумението между САЩ и Украйна
Киев се надява сделката да гарантира дългосрочна подкрепа за отбраната срещу Москва
03.05 | 10:00
Най-четени
-
Слънчева и топла събота в цялата страна
Максималните температури ще бъдат от 22°С до 25°C
03.05 | 09:00
-
Нови два златни медала от Европейското по таекуондо за България
Така общият брой на отличията ни след първите три дни е 24 (5 златни, 6 сребърни и 13 бронзови)
03.05 | 09:40
-
Минерали срещу сигурност: Какво пише в споразумението между САЩ и Украйна
Киев се надява сделката да гарантира дългосрочна подкрепа за отбраната срещу Москва
03.05 | 10:00