Джо Байдън и неговият предизборен екип дебютираха в социалната мрежа Тик Ток 12.02 | 09:59
Кампанията на Байдън публикува кратък клип в акаунта си в социалната мрежа.
Американският президент Джо Байдън и неговият предизборен екип дебютираха в социалната мрежа Тик Ток, като целта е да бъдат привлечени младите гласоподаватели в САЩ, предадоха световните агенции. Кампанията на Байдън публикува кратък клип в акаунта си в социалната мрежа.
Правителството на САЩ в последните години критикуваше яростно точно Тик Ток. Мрежата е собственост на китайската група "БайтДенс" и е набеждавана от много американски политици, че е средство за пропаганда на китайското правителство. Китайската компания отрича това.
Във видеото, споделено в акаунта на кампанията на Байдън - @bidenhq, президентът демократ засяга в лековат стил разнородни въпроси, от политиката до американския футболен шампионат. Когато е запитан дали предпочита самият Супербоул, или спектакъла между полувремето, Байдън заявява, че предпочита спортната проява. В отговор на въпрос за съществуването на таен заговор, целящ мачът да бъде нагласен, така че поп звездата Тейлър Суифт, чийто приятел Травис Келси е играч от "Канзас сити чийфс", да може после да използва славата си в подкрепа на кампанията на Байдън, президентът отвръща с чувство за хумор, че ще си навлече неприятности, ако отговори на този въпрос.
Редица американски щати и федералното правителство забраниха използването на Тик Ток на официалните работни устройства, споменавайки за риск за националната сигурност. Но засега не се обмисля никаква федерална мярка, която да цели напълно забраната или ограничаването на социалната мрежа в страната.
Водещи
-
До три пъти по-скъпо: Вижте как родните зеленчуци се превръщат в лукс по магазините 2
Драстично поскъпване по Черноморието
04.06 | 17:20
-
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Това сложи край на спасителна операция в момент, когато вече имаше опасения, че той може да не...
04.06 | 16:45
-
ДПС предлага пълна забрана за електрически тротинетки
. Независимо от мерките, инцидентите с електрически тротинетки продължават, като застрашават...
04.06 | 16:30
-
"Българска роза" плаща по 0,02 евро на акция
Средства от общите резерви на компанията на стойност 90,32 хил. евро.
04.06 | 15:59
Най-четени
-
Манипулация на НВО, за да не пада успехът на училището: На родители на "слаби" ученици им е предлагано да не пускат децата си на матура
Довод за премахването на НВО
04.06 | 11:15
-
ДБ предлага освобождаване на пенсионерите в МВР и край на партийните калинки в администрацията
Търговете за частните болници вече са внесени, посочи той.
04.06 | 12:45
-
„Възраждане“ поиска оставката на кмета на Варна заради случая „Баба Алино“
През последните седмици цяла България видя кадри от местността край Варна.
04.06 | 10:15
-
Синоптикът Петър Янков разкри кога спират валежите
В Горнотракийската низина се очакват силни гръмотевични бури, отбеляза синоптикът.
04.06 | 12:15