ЕК подписа втори договор за потенциална COVID-ваксина 18.09 | 18:58
Контрактът със Sanofi-GSK влезе в сила днес

Днес влезе в сила вторият договор с фармацевтично дружество за доставки на ваксина срещу COVID-19, след официалното му подписване между Sanofi-GSK и Европейската комисия.
Договорът ще позволи на всички държави — членки на ЕС, да закупят до 300 милиона дози от ваксината, разработена от Sanofi-GSK. Освен това държавите членки могат да дарят определен брой дози на държавите с по-ниски и средни доходи. Sanofi и GSK също така ще се стремят своевременно да предоставят значителна част от своите доставки на ваксини чрез сътрудничество с механизма за глобален достъп до ваксини за COVID-19 (COVAX) — свързания с ваксините стълб на ускорителя за достъп до инструменти за борба с COVID-19 за държавите с по-ниски и средни доходи.
Комисията вече подписа договор с AstraZeneca и продължава да обсъжда подобни споразумения с други производители на ваксини (Johnson & Johnson, CureVac, Moderna и BioNTech), с които приключи проучвателните разговори.
Водещи
-
Започна обезопасяването на парк „Врана“
Стефан Арсов: Истинската ни цел е паркът да бъде не просто отворен, а сигурен и достоен за...
27.08 | 15:20
-
Товарен влак излезе от релсите в Промишлена зона "Искър" в София
Полицията регулира движението
27.08 | 15:10
Най-четени
-
Министерството на транспорта предлага промени в нормативната уредба за атракционите
Темата се поставя на дневен ред в Министерския съвет днес, след като правителството призна за...
27.08 | 10:15
-
35% от децата в България живеят в риск от бедност и това е най-високият процент в Европейския съюз
Той подчерта, че има напредък в някои области
27.08 | 12:15
-
По-ниска цена на природния газ предлага „Булгаргаз“ за септември 2
За сравнение, Комисията за август утвърди цена на природния газ в размер на 62,09 лв./MWh, без...
27.08 | 11:45
-
Около 40% от абонатите на "Софийска вода" са се отказали от хартиената фактура
Той обясни, че към момента процедурата не изисква становище от КЗП.
27.08 | 11:59