ЕС затяга правилата за наказателни производства срещу деца 11.06 | 14:00
Новата директива е задължителна за всички държави-членки

Днес започва да се прилага Директивата относно специалните гаранции за децата. Тя е последната от шест директиви на ЕС за гарантиране на процесуалните права на хората в Съюза, като по този начин се гарантира пълният набор от права.
В допълнение към тези нови права за децата Директивата за гарантиране на достъпа до правна помощ започна да се прилага на 5 май. Този пакет от правила на ЕС гарантира, че в областта на наказателното производство се спазват основните права на гражданите на ЕС на справедливо и равно третиране, и че тези права се прилагат по сходен начин във всички държави членки.
Всяка година в ЕС срещу над 1 милион деца биват образувани наказателни производства. Децата са уязвими и се нуждаят от специална защита на всички етапи на производството. Съгласно прилагащите се от днес нови правила децата следва да бъдат подпомагани от адвокат и държани отделно от възрастните, ако бъдат изпратени в затвора. Неприкосновеността на личния живот трябва да се зачита и следва да се прави аудио-визуален или друг запис на разпитите.
Водещи
-
Урсула фон дер Лайен пристига на посещение у нас
От петък председателят на Европейската комисия Урула фон дер Лайен ще направи обиколка в...
28.08 | 16:30
-
Болници в страната скочиха срещу насибието над медици
Агресията трябва незабавно да спре!
28.08 | 16:15
-
Български камион катастрофира в Турция
Водачът на тира, български гражданин, не е пострадал
28.08 | 16:00
-
Атанас Запрянов ще участва в среща на министрите на отбраната на ЕС
Те ще обсъдят военната подкрепа на ЕС за Украйна, отбранителната готовност на Съюза и...
28.08 | 15:45
Най-четени
-
Местните власти разрешиха отстрела на дивото животно, което беше забелязано в Силистренско през последните дни
Системата BG-Alert няма да бъде активирана
28.08 | 10:59
-
620 евро минимална заплата – спор между синдикати и работодатели
Минималната почасова ставка ще стане 7,31 лева при влизането в еврозоната
28.08 | 13:30
-
Шанс за живот: Доброволец спаси две бебета-зайчета от пожар край Вакарел
Оттам пишат още, че майката я няма и не се знае дали е избягала или изгоряла в пожара и...
28.08 | 11:30