ЕС с общ въздушен флот срещу горски пожари 21.05 | 16:10
Първите 7 самолета и 6 вертолета застъпват на служба в системата rescEU
з идващото лято Еврокомисията обяви първия флот от противопожарни въздухоплавателни средства по линия на новата система rescEU за справяне с природни бедствия. Засега седем противопожарни самолета и шест вертолета ще бъдат част от флота на rescEU през първоначалния преходен период, като Комисията взаимодейства с участващите държави за добавяне на допълнителни активи през следващите седмици.
Пет държави — членки на ЕС, често засягани от горски пожари през последните години, вече предоставиха на разположение свои самолети и вертолети за преходния флот на rescEU за 2019 г. Първоначалните активи са: 2 самолета от Хърватия, 1 самолет от Франция, 2 самолета от Италия, 2 самолета от Испания и 6 вертолета от Швеция.
В допълнение към създаването на флот на rescEU Европейската комисия укрепва своя капацитет за мониторинг и координация с цел подготовка за сезона на горските пожари.
Дългосрочната цел е да се увеличат капацитетът и активите, както и да се изгради по-силен резерв на rescEU.
Водещи
-
Румен Спецов е предложението на енергийния министър за особен търгоски представител на „Лукойл Нефтохим“
Министи от кабинета говорят пред журналсти след извънредното заседание на Съвета по...
14.11 | 15:45
-
Топлофикационните дружества вдигат ръце: Няма окончателно решение как ще се изчислява такса "сградна инсталация"
"Тоест тя да бъде по-прозрачна и по-точна. Да се включат и други фактори, които влияят върху...
14.11 | 15:30
-
Зелена светлина за включването на българската гайда в списъка на ЮНЕСКО
В оценката се подчертава, че елементът напълно отговаря на критериите за вписване в...
14.11 | 15:15
-
Появи се нов кандидат-купувач на "Лукойл"
Засега и от компанията, и от "Лукойл" не коментират.
14.11 | 15:00
Най-четени
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Слабо налягане и възможно замътване на водата в редица квартали заради авария в София
Ще бъдат засегнати Военномедицинска академя, и Александровска болница.
14.11 | 10:45
-
Тревожни данни за болните от диабет у нас
Счита се, че в България хората с диабет са около 770 000. Според изчисленията средно на всеки...
14.11 | 11:30