Евросъюзът съгласен да се местят граници на Балканите 17.04 | 15:05
За ръководителите на Общността е приемливо Косово и Сърбия да си разменят територии, казва Йоханес Хан
Европейският съюз приема промяна на границите между Сърбия и Косово. Еврокомисарят Йоханес Хан подчерта, че териториалният обмен може да бъде част от споразумение за нормализиране на отношенията между двете страни, съобщава МИА, предаде Нова ТВ.
Говорейки за "Вашингтон пост", Хан каза, че правно обвързващо споразумение между двете страни ще обхване теми, по-широки от граничните въпроси, и че "един от ключовите елементи на бъдещия договор трябва да бъде зачитането на правата на малцинствата".
"На този етап никой не може да предвиди какъв може е крайният резултат. Възможен обмен на територии във всеки случай, може да бъде, ако искате - последната част от пъзела. Единственото предварително условие е двустранното споразумение да допринесе за мира и стабилността в региона", подчерта Хан.
Сръбският външнен министър Ивица Дачич заяви в изявление до "Блиц", че Сърбия очаква Прищина да направи първата стъпка.
Първо ги оставете да уредят наложените мита, след това вижте какво още ще се случи. Нека изчакаме да видим какво ще се случи в Берлин на 29 април”, казва Дачич.
Водещи
-
Вижте всички решение на Министерски съвет днес
Около 536 000 пенсионери ще получат допълнителна сума от 120 лв. за Коледа
26.11 | 20:45
-
Жечо Станков: Горивата на българския пазар са достатъчно и на достъпни цени
Ако се стигне до крайната дата на лиценза на "Лукойл", моята задача отново ще е да удължим...
26.11 | 20:00
-
Огнян Минчев: Много сили у нас знаят какво не искат, но не предлагат ясна алтернатива
„Част от държавните служители получават огромни увеличения, други – минимални”, каза...
26.11 | 20:30
Най-четени
-
Костадинов: Проблемът е един и той е, че в бюджета няма пари
„Пари в бюджета няма, наистина няма. Да не говорим, че начинът, по който подхождат към...
26.11 | 11:15
-
Митрофанова: Правителството на България води все по-русофобска политика
Руската страна ще защитава всички нарушения на правата си в международни съдилища
26.11 | 12:00