Ердоган: Никой няма да остане на улицата 08.02 | 14:33
Нашите граждани не трябва да се притесняват, никога няма да ги оставим на улицата, каза президентът
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган съобщи, че броят на жертвите на земетресенията в Южна Турция е нараснал на 8574 души и обеща на гражданите от засегнатия район, че няма да останат без покрив и че до една година ще имат жилища, предаде турската държавна телевизия ТРТ Хабер.
Президентът инспектира днес палатковия лагер в окръг Кахраманмараш, където бе епицентърът на двете земетресения с магнитуд 7,7 и 7,6 в понеделник. Той подчерта, че държавата подкрепя гражданите с всички средства.
"Нашите граждани не трябва да се притесняват, никога няма да ги оставим на улицата", каза Ердоган.
Президентът се осведоми при пристигането си на летището в Кахраманмараш за извършваните след земетресението дейности от министъра на вътрешните работи Сюлейман Сойлу и други официални служители, след което потегли към палатковия лагер, издигнат от Дирекцията за управление при бедствия и извънредни ситуации (АФАД).
По думите на президента броят на загиналите в Турция в резултат на двете земетресения е нараснал на 8574 души, а броят на ранените е достигнал 49 133 души.
"Нашата цел е в рамките на една година да направим в Кахраманмараш и останалите девет пострадали окръзи същото, каквото направихме в други окръзи, където преживяхме бедствия. Не можем да позволим нашите граждани да останат на улицата", каза той.
Президентът обяви, че властите са се свързали с хотели в Алания, Анталия, Мерсин и други градове, където да се настанят хора, останали без покрив. Ние ще посрещнем всички техни нужди в хотелите, добави той.
След оценката на щетите ще изплатим помощ от по 10 хиляди турски лири (530 долара) на засегнатите семейства, добави Ердоган.
Водещи
-
Спасиха бедстващо българско семейство край остров Лимнос
Мъж и жена на водни ски са били отнесен от вятъра и теченията навътре в морето
29.06 | 12:45
-
Явор Гечев: Политиките на това управление ще видите в следващата година
"Бюджетът е такъв, какъвто може да бъде. Отразява вече изхарчените пари", заяви депутатът от ПБ
29.06 | 12:29
-
Довечера започват нощни ремонти по пътя Слънчев бряг – Обзор
Движението ще бъде спирано
29.06 | 12:15
-
Две българчета са открити мъртви в заключена кола в Кипър
Според първоначалните данни, братчето и сестрието - на 8 и 10 г., са починали от задушаване и...
29.06 | 12:00
Най-четени
-
Честит Петровден! Ето какви са традициите
Вижте също кой има имен ден и поверията, свързани с празника
29.06 | 09:00
-
Главсекът на МВР: Олег Невзоров е действал през посредници
Вероятно нарушенията и престъпленията около недвижими имоти във Варна са в пъти повече от...
29.06 | 09:45
-
Проектобюджет'26 г. идва твърде късно, за да позволи реални структурни реформи още тази година
Това заяви Любомир Каримански
29.06 | 10:30