Ердоган предлага Путин и Зеленски да се говори за мир в Истанбул 31.05 | 11:45
"Особено важно е създаването на морски коридор за износ на украинско жито и друга селскостопанска продукция", се посочва в съобщение от кабинета на Ердоган
Турция да поеме ролята на посредник между Украйна и Русия, а преговори за примирие да се водят в Истанбул с участието на ООН. Това е предложил турският президент Реджеп Ердоган в телефонен разговор с Владимир Путин, съобщава БНР.
Ситуацията в Източна Украйна остава напрегната, каза украинският президент Володимир Зеленски.
Износът на жито от Украйна също е бил обсъден от турския президент Ердоган в телефонни разговори с президентите на Русия и Украйна. "Особено важно е създаването на морски коридор за износ на украинско жито и друга селскостопанска продукция", се посочва в съобщение от кабинета на Ердоган.
От Кремъл по-рано стана ясно, че Путин е изразил готовност да съдейства, в координация с Турция, за осигуряване на безопасен морски транзит на украински стоки.
Ситуацията в Донбас остава напрегната, каза украинският президент Володимир Зеленски. "Там руската армия е концентрирана всичките си усилия", заяви Зеленски в обръщение през нощта.
Основната цел на руските сили остава превземането на Северодонецк, Лисичанск и Славянск.
Украинските бойци от металургичния завод "Азовстал" ги очаква смъртна присъда, заяви Юрий Сироватко, министър на правосъдието в самопровъзгласилата се Донецка народна република. Той определи полка "Азов" като терористична организация. Според него на територията на непризнатата република се намират 2300 бойци от Мариупол.
Съпруги, сестри и майки на украинските бойци от стоманодобивния завод Азовстал, нарекли се "жени от стомана", призоваха за размяна на задържаните срещу руски военнопленници.
Водещи
-
По-големи, по-силни и по-чести протести от януари, прогнозира Евгений Кънев
Този бюджет може да бъде приет силово, но въпросът е, че ще има много големи последици за...
08.12 | 21:00
-
Връчиха трофея на Никола Цолов за второто му място ъвъв Формула 3
Догодина "Българския лъв" ще бъде титуляр във Формула 2 и отново ще се състезава за отбора на...
08.12 | 20:45
-
Иван Таков: Кризата с боклука в София ще се задълбочава
Основната причина според общинския съветник е забавянето в процедурите по закупуването на...
08.12 | 20:30
Най-четени
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20