Ердоган ще помирява Русия и САЩ? 20.08 | 16:07
Президентът е поканил на клетвата си много от водещите държавни лидери по света

Новоизбраният турски президент Реджеп Тайип Ердоган покани руския държавен глава Владимир Путин и американския му колега Барак Обама на церемонията по полагане на клетвата му.
Ердоган е първият турски президент избран от народа с пряко гласуване. Церемонията на 28 август ще бъде уникална, защото на нея са поканени ръководителите на различни страни, посочва турският вестник "Sabah".
От администрацията не смятат, че има големи шансове държавните глави на САЩ и Русия да присъстват лично на ингурацията на Ердоган. Очаква се Кремъл и Белия дом да изпратят делегати за церемонията.
Поканени на клетвата освен тях са и водачите на много тюрските страни в Залива, сред които и Катар. Един от приоритетите на държавния глава развитието на икономическо сътрудничество точно с тези държави.
Специално за клетвата на Ердоган турският парламент, който е в лятна ваканция, ще се събере на извънредно заседание. След церемонията той ще посети мавзолея на основателя на турската република Мустафа Кемал Ататюрк, след което ще отиде в президентската резиденция Чанкая, за да поеме поста от Абдуллах Гюл, допълва БТА.
Бившият министър-председател на Турция беше избран на 10 август, след като 11 години беше на премиерския пост. Сега той има за цел да промени Конституцията на страната и да получи повече правомощия като президент.
Водещи
-
Военният министър посочи какъв бюджет е нужен за модернизация на въоръжените ни сили
По думите му все повече народите се убеждават, че мирът и сигурността на държавите не са...
05.05 | 18:00
-
В навечерието на Гергьовден на много места агнешкото месо в търговските вериги е изкупено
"Може би в последните месеци или година през известен период от време се вдигат цените"
05.05 | 17:40
-
Няма да имаме задължителен час по религия, ще е задължително избираем час
Това заяви пред журналисти в Пазарджик министърът на образованието Красимир Вълчев
05.05 | 17:20
-
Акушерките са добрите орисници на новия живот
Отново отбелязваме Международния ден на акушерката и засвидетелстваме уважение и благодарност
05.05 | 16:59
Най-четени
-
"Възраждане" внася трето предложение за референдум за лева
След дискусията ще последват протести като форма на натиск срещу правителството, обяви...
05.05 | 10:15
-
10371 българи, които се осигуряват задължително за втора пенсия, са се отказали от нея
НАП води електронен регистър на тези хора, както и на възобновилите участието си в УПФ.
05.05 | 10:45
-
Черешите на Женския пазар в София значително по-евтини отколкото в страната
На фона на рекордните 50-60 лева в страната, столичният пазар предлага по-достъпни цени
05.05 | 16:15
-
Гергьовденската трапеза не е просто кулинарна - тя е ритуал, символ, молитва
Традиции и обичаи на Гергьовден
05.05 | 15:00