Ето какво ще „разклати“ света през 2017 г. 03.01 | 10:12
Предстоят ни месеци на драстични промени
Колкото и да се опитваме да погледнем по-оптимистично към вече настъпилата 2017 г., събитията от първите дни показват, че тя няма да е никак лека. Очакват ни месеци на драстични промени в международно отношение, а източниците на нестабилност ще са както далечни, така и близки до нашата територия.
Шест ще са събитията, които ще "разклатят" спокойствието в световен план, отбелязва бившият заместник-министър на външните работи Милен Керемедчиев пред bTV. Според него едон от тях е влизането на милиардера Доналд Тръмп в Белия дом. Причина за притесненията около политическия му дебют е фактът, че даде заявка "доста сериозно да разклати международните отношения”.
В същото време се очаква като отговор на изборите в Иран се очаква победа на по-твърдолинейните политически сили, а на XIX си конгрес Китайската комунистическа партия може да заеме още по-агресивен курс спрямо САЩ, посочи Керемедчиев. Отново тази година Brexit трябва да бъде стартиран и така ЕС да бъде допълнително отслабен. На Стария континент също ще има избори – в Германия и Франция.

"Ангела Меркел дори и да спечели тези избори, ще остане в изолация”, коментира бившият зам.-министър.
Ако Великобритания, която най-силно подкрепя санкциите срещу Русия, като цяло напуска ЕС, то във Франция очакванията са на власт да дойде президент, който да е отворен за диалог с Владимир Путин и така "тази политика на конфронтация и санкции ще престане през тази година”.
Водещи
-
Жечо Станков: Румен Спецов трябва да получи разрешение от МС за всяка специфична дейност
"Не можеше по закона от 2023 г. да се гарантира основната дейност на особения управител",...
16.11 | 16:20
-
Галена похарчи 700 бона за концерта си
16.11 | 16:00
-
FT: Торби с пари и златна тоалетна - корупционната криза, поглъщаща правителството на Зеленски
Високопоставени украински представители са обвинени, че са вземали подкупи от проекти за...
16.11 | 15:30
-
Какво да сложим в портфейла, за да привлечем пари?
Вижте и какво не трябва да се държи в него
16.11 | 15:00
Най-четени
-
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
16.11 | 10:40
-
Добрев за бюджет'26: Работата е толкова объркана, че следващият бюджет ще е хубав
Той предупреди, че дефицитът може да бъде над 3%
16.11 | 13:00
-
Назначаването на Румен Спецов за особен управител на „Лукойл“ поражда сериозни въпроси
Темата коментира зам.-председателят на парламентарната комисия по енергетика и депутат от...
16.11 | 11:58
-
При рутинна проверка: Хванаха 17-годишния син на Радан Кънев с марихуана
Бащата е повикан в 6-о районно, откъдето в събота предиобед е прибрал своя непълнолетен син
16.11 | 09:45