Жертвите на пожара в нощен клуб в Букурещ вече са 38 07.11 | 14:10
48 души са в критично състояние

Броят на загиналите в избухналия миналата седмица пожар в нощен клуб на румънската столица нарасна на 38, след като днес починаха още шестима от пострадалите. Това предаде ТАСС, като се позовава на и.д. премиера Сорин Къмпяну. В болници в момента се намират 107 пострадали, от които 48 са в критично състояние, уточни той.
Според предварителната версия причината за пожара е фойерверк, пуснат по време на безплатен концерт в клуба. По трагично съвпадение това е станало при изпълнение на композиция, озаглавена "Денят, в който ще умрем". От фойерверка са пламнали леснозапалими материали, с които са били облицовани таванът и стените на нощния клуб, при което помещението се изпълнило с гъст дим. Стотиците зрители се спуснали към тесния изход, тъй като резервните врати, включително аварийните, били заключени. Много хора загинали в блъсканицата или се задушили.
Генералният прокурор на Румъния вече заяви, че собствениците на клуба може да получат доживотен затвор. Следователите са изяснили, че клубът не е отговарял на нормите за безопасност и не е имал разрешение за организиране на спектакъл с използване на фойерверки.
Трагедията в клуба стана причина за многодневни масови протести в цяла Румъния. Под натиска на обществеността премиерът на страната Виктор Понта подаде оставка. Въпреки оставката, протестите в Румъния продължават.
Водещи
-
Резил! Леката ни атлетика изпадна в Трета дивизия
30.06 | 13:20
-
Кирил Петков: Подадох оставка като депутат
Няма да се кандидатирам за ръководството на „Продължаваме промяната“, посочи той
30.06 | 13:05
-
Посрещаме Джулая на морето и край Дунава
Първите юлски лъчи ще озарят хиляди ентусиасти, ето къде точно и какви са музикалните програми
30.06 | 13:10
-
Тази година се наблюдава ръст на случаите на варицела, но ситуацията не е критична
ова заяви епидемиологът проф. Тодор Кантарджиев
30.06 | 12:45
Най-четени
-
Държавите от еврозоната решават дали курсът лев-евро да остане същият
Още един ключов ден по пътя ни към еврото
30.06 | 08:59
-
Зоолог от БАН: Следата в Шуменско може да е от голямо куче
Шуменското плато отново е отворено
30.06 | 09:45
-
Паметна плоча на Кирил Маричков ще бъде открита на фасадата на дома му в София
Инициативата е на д-р Ваня Тагарева, заместник-председател на Столичния общински съвет.
30.06 | 08:45