Заев с 45 кметове на първи тур, Груевски – само с 3 16.10 | 15:20
Още не е ясно дали СДСМ печели вота в Скопие или в столицата ще има балотаж

На първия тур на местните избори бяха избрани кметове в 45 общини в Република Македония. Така балотаж ще има в останалите 35 общини. След преброяването на почти 100% от бюлетините от вчерашния местен вот, става ясно, че СДСМ на Зоран Заев печели 37 кметски места. Основният конкурент ВМРО-ДПМНЕ ма Никола Груевски - само три. Демократическият съюз за интеграция (ДСИ) на Али Ахмети получава две кметски кресла, граждански комитети – две и Демократическата партия на турците – едно, предаде БГНЕС.
СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ще се конкурират на втори тур в 19 общини, ДСИ и Алиансът на албанците – в пет, ДСИ и БЕСА – в седем, а в една община ще се борят кандидат на граждански комитет и ВМРО-ДПМНЕ, в една – ДСИ и СДСМ, в една – СДСМ и Съюзът на ромите и в една – ДПА и БЕСА.
Още не е ясно обаче дали Скопие има избран кмет още на първия тур. Кандидатът на СДСМ Петре Шилегов при преброени 96,79% от бюлетините води пред кандидата на ВМРО Коце Траяновски с 50,27 срещу 36,01 на сто. В момента се броят гласовете в последните 22 секции, за да се разбере дали и в столицата ще гласуват отново на 29 октомври.
Водещи
-
ЕС готви нови разпоредби за бракуването на коли
С тях ще се сложи край на подхода технически ефективен автомобил да бъде бракуван само поради...
25.07 | 20:46
-
Няма подкрепа от ЕС за държавите от Черноморския регион въпреки последиците от военните действия
Това се казва в Резолюция на Икономическия и социален съвет в България
25.07 | 20:30
-
Властите в Сърбия запечатаха ресторанта на Емир Кустурица
Заведението се намира в eтноселото Дървенград
25.07 | 20:15
-
Любомир Дацов с коментар: До какво би довело замразяване на цените
Единият подход е на „меки мерки”, другият – на „твърди”
25.07 | 20:00
Най-четени
-
Награждават граничаря, прострелял марокански мигрант край Звездец
Граничният полицай стрелял по мароканеца, когато го доближил на ръка разстояние, уточни шефът...
25.07 | 13:30
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Дрането продължава: Сурвакат ни с нова такса за вода
Проектозаконът вече е приет от Министерски съвет, предстои да го гласуват в парламента
25.07 | 16:30